Lazio Řím - Juventus 0:3Juventus se dál drží tři body před AS Řím

Řím

Fotbalisté Juventusu porazili ve 12. kole italské ligy Lazio Řím jasně 3:0 a dál se drží v čele tabulky tři body před dalším římským celkem AS. Tomu se v druhém utkání dnešního programu Serie A podařilo otočit duel s Bergamem a vyhrát 2:1.

Paul Pogba z Juventusu po jedné z tref proti Laziu.

Juventus rozhodl o triumfu proti pátému Laziu už v prvním poločase, když se po přihrávce Carlose Téveze prosadil Paul Pogba. Deset minut po přestávce zvýšil střelou přesně k tyči sám Tévez, třetí branku obstaral znovu Pogba devět minut nato.

Obhájce titulu pak sice na posledních dvacet minut oslabil Simone Padoin po druhé žluté kartě, ale Lazio se nezmohlo ani na snížení. Juventus udržel potřetí za sebou čisté konto a z posledních tří duelů má skóre 12:0.

Bergamo se dostalo do vedení nad AS už v 57. vteřině, kdy se trefil Maxi Moralez. Ještě během první půle ale zařídil obrat srbský útočník Adem Ljajič, který nejprve přešel přes tři soupeře a střelou z dálky vyrovnal, následně pak připravil podobnou branku pro Radju Nainggolana.

V tomto kole je také na programu milánské derby mezi AC a Interem, které se odehraje v neděli.