Rubriky:

Itálie

V Itálii zatkli přes 50 lidí kvůli ovlivňování fotbalových zápasů

19. května 2015 09:53 - Řím

V Itálii bylo zatčeno přes 50 lidí ve spojitosti s ovlivňováním fotbalových zápasů kvůli sázkám. Podle agentury AP jsou vyšetřováni hráči, trenéři i vrcholní funkcionáři 30 klubů ze třetí a čtvrté ligy. Navíc jsou podezřelí z napojení na mafii.

 

Giorgio Perottino, Reuters

Policie totiž zahájila vyšetřování poté, co při odposlechu jednoho člena kalábrijské zločinecké organizace Iannazzo zjistila, že měl na starost ovlivňování zápasů kvůli sázkám. Ve světle odhalení proto zadržela mimo jiné 17 hráčů, 27 klubových prezidentů a manažerů, pět trenérů a jednoho policistu.

Z ovlivnění je podezřelých 28 zápasů třetí a čtvrté ligy. Policie má také k dispozici záběry z bezpečnostních kamer hotelů, kde se manipulace utkání údajně domlouvala. Uplácení podle vyšetřovatelů měly na starost osoby srbské, albánské a maltské národnosti.

Italský fotbal naposledy zasáhla sázkařská aféra v roce 2011. Tehdy bylo vyšetřováno 150 zápasů dvou nejvyšších soutěží a mezi podezřelými byli například trenér italské reprezentace Antonio Conte kvůli působení v Sieně, legenda Giuseppe Signori, reprezentant Domenico Criscito, který kvůli tomu přišel o mistrovství Evropy, Leonardo Bonucci či kapitán Lazia Stefano Mauri, který dostal zákaz činnosti stejně jako tehdejší kapitán Bergama Cristiano Doni.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..