Juventus - Lazio 2:0Letní posily zařídily výhru Juventusu nad Laziem i sedmý italský Superpohár

Kádr fotbalistů Juventusu Turín prošel přes letní přestávku značnou obměnou, avšak na první trofej to stačilo. Stará dáma po dvou letech znovu získala italský Superpohár, v Šanghaji porazila 2:0 Lazio Řím a trofej získala posedmé v historii. Výhru Bianconeri zařídili ve druhém poločase obě letní posily, útočníci Mario Mandžukič s Paulem Dybalou.

Fotbalisté Juventusu slaví gól Argentince Paula Dybaly (zcela vlevo) v Superpoháru proti Laziu Řím.

Juventus, který v loňském utkání o Superpohár v Dauhá prohrál na penalty s Neapolí, rozhodl o vítězství během čtyř minut. Nejprve se v 69. minutě prosadil hlavou Mandžukič a chvíli nato přidal druhou branku z voleje Dybala.

Turínský celek ovládl Superpohár také v letech 1995, 1997, 2002, 2003, 2012 a 2013, sobotní výhrou se postaral o nový rekord. Se sedmi triumfy se totiž v čele tabulky nejúspěšnějších klubů soutěže osamostatnil před AC Milán. Rossoneri mají na kontě šest úspěchů, Inter Milán ještě o jeden méně.