Inter - AC Milán 1:0Inter ovládl derby a vede ligu

Milán

Inter Milán zvítězil ve 3. kole italské fotbalové ligy v derby nad AC 1:0 a dostal se do čela tabulky. AC naopak prohrál podruhé ze tří zápasů.

Fredy Guarín rozhodl o vítězství Interu Milán v derby s AC Milán.

Ačkoliv oba milánské kluby ve 167. derby hrály ofenzivně, fanoušci na San Siru viděli jediný gól. Dal ho Freddy Guarín, jehož střela zpoza vápna z 58. minuty se ukázala jako rozhodující.

Posledních patnáct minut patřilo AC. Aktivní byl především střídající Balotelliho, jednou trefil tyč a jeho další pokus musel vyrážet brankář Handanovič na roh. Inter však těsné vedení uhájil a jako jediný tým v soutěži zůstává bez ztráty bodu. Naposledy zvítězil v úvodních třech zápasech italské ligy v roce 2002.

Nepovedený vstup do sezony prožívá Neapol, která remizovala v Empoli 2:2 a poprvé za posledních 15 let nevyhrála ani v jednom z prvních tří ligových zápasů. Stejným výsledkem skončily další tři duely.

Kromě Interu se dnes podařilo zvítězit už jen Laziu. Římský celek vyzrál na Udine díky dvěma zásahům Alessandra Matriho, nové posily z Juventusu.

Italská fotbalová liga - 3. kolo:
Hellas Verona - FC Turín 2:2 (49. Toni, 71. Gomez - 66. Baselli, 73. Acquah)
Empoli - Neapol 2:2 (3. Saponara, 18. Pucciarelli - 7. Insigne, 50. Allan)
Palermo - Carpi 2:2 (7. Hiljemark, 88. Djurděvič - 23. vlastní Vitiello, 64. Matos)
Sassuolo - Bergamo 2:2 (22. Magnanelli, 40. Floro Flores - 13. a 33. Pinilla)
Lazio Řím - Udine 2:0 (64. a 73. Matri)
Inter Milán - AC Milán 1:0 (58. Guarín)