AS Řím - Atalanta 0:2AS Řím znovu ztratil body a přišel o možnost jít do čela Serie A

Řím

Fotbalisté AS Řím doma překvapivě prohráli s Bergamem 0:2 a znovu ztratili na čelo tabulky. V pondělním utkání jim může odskočit třetí Fiorentina a také dvojice Inter Milán, Neapol, kterou čeká vzájemný duel o první příčku.

Daniele Gastaldello z Boloni odkopává míč před Edinem Džekem z AS Řím.

Hráči AS před týdnem remizovali s outsiderem z Boloni a v neděli místo nápravy rovnou prohráli. Pět minut před koncem prvního poločasu vystihl rozehrávku obrany římského týmu Alejandro Gómez a zdálky mířil přesně. V 82. minutě potrestal skluz Maicona na střelce první branky z penalty Germán Denis.

Nováček z Frosinone v záchranářském duelu zdolal doma Hellas Verona 3:2. V tabulce poslední hosté, kteří zatím získali jen šest bodů za šest remíz, zdramatizovali zápas snížením z 0:3 na 2:3, i když už od 19. minutě hráli v oslabení.

Janov hrál proti Carpi v deseti dokonce už od šesté minuty. Dvě minuty nato se sice ujal díky brance Dioga Figueirase, hosté ale během druhého poločasu skóre otočili na 2:1. Předposlední Carpi se tak vzdálilo Hellasu na tříbodový rozdíl.

Italská fotbalová liga - 14. kolo:
AS Řím - Bergamo 0:2 (40. Gómez, 82. Denis z pen.)
Chievo - Udine 2:3 (26. Paloschi, 72. Inglese - 46. a 80. Théréau, 42. vlastní Frey)
FC Janov - Carpi 1:2 (8. Figueiras - 57. Borriello, 80. Zaccardo)
Frosinone - Hellas Verona 3:2 (22. z pen. a 40. Ciofani, 48. Dionisi - 69. Viviani, 76. Moras)
Empoli - Lazio Řím 1:0 (5. Tonelli)
Palermo - Juventus Turín 0:3 (54. Mandžukič, 89. Sturaro, 90.+3 Zaza)