Udinese - Inter 0:4Inter Milán vyhrál v Udine a zůstane v čele italské ligy

Řím

Fotbalisté Interu Milán zvítězili v italské lize na hřišti Udine 4:0 a také po 16. kole zůstanou v čele tabulky. Navíc disponují nejlepší obranou v soutěži, dosud inkasovali pouze devět branek. Dvakrát se prosadil argentinský útočník Mauro Icardi.

Mauro Icardi (vlevo) střílí gól Interu Milán v ligovém utkání s Udine.

Udine se sice nachází až na 15. místě, proti vedoucímu Interu ale nepůsobilo zakřiknutě a soupeře přestřílelo 19:13. Domácí však ztroskotali na nepřesnostech a milánský klub také několikrát podržel gólman Handanovič.

Naopak Inter byl efektivní v zakončení a už v prvním poločase si zajistil dvougólový náskok. Pátou brankou v sezoně otevřel skóre Icardi, který zatím oproti minulému ročníku, kdy se s 22 trefami podělil o prvenství v tabulce střelců Serie A s Tonim z Hellasu Verona, zůstával trochu za očekáváním. Druhý gól přidal o chvíli později Jovetič, který efektně přeloboval brankáře Karnezise.

V závěru využil další chyby domácí obrany Icardi a v 86. minutě stanovil konečné skóre střídající Brozovič.

Italská fotbalová liga - 16. kolo:
FC Janov - Boloňa 0:1 (90.+2 Rossettini)
Palermo - Frosinone 4:1 (5. Goldaniga, 17. Vázquez, 60. Trajkovski, 86. Gilardino - 24. Sammarco)
Udine - Inter Milán 0:4 (23. a 83. Icardi, 31. Jovetič, 86. Brozovič)
Zápas Sassuolo - FC Turín byl odložen kvůli mlze.