Empoli - Inter 0:1Interu opět stačil jediný gól k udržení vedení v italské lize

Řím

Fotbalisté Interu Milán zvítězili v 18. kole italské ligy 1:0 na hřišti Empoli a uhájili vedení v tabulce. Zápas rozhodl v nastavení prvního poločasu Mauro Icardi, Interu už podeváté v sezóně stačil jediný gól k tříbodovému zisku.

Útočník Interu Milán Mauro Icardi (vpravo) slaví se spoluhráčem Ivanem Perišičem gól na hřišti Empoli.

Juventus Turín porazil poslední Hellas Verona 3:0 a vyhrál už poosmé za sebou. Udržel se díky tomu za Interem v tříbodovém závěsu a nadále dva ztrácí na Fiorentinu, která zvítězila 3:1 v Palermu, a Neapol, jež přehrála doma FC Turín 2:1.

O další tříbodový zisk turínských obhájců titulu se postarali střelci Paulo Dybala, Leonardo Bonucci a Simone Zaza. Fiorentině k vítězství pomohl dvěma góly slovinský ofenzivní záložník Josip Iličič, který se s devíti zásahy v sezoně dělí s Argentincem Dybalou o čtvrté místo v tabulce střelců. Icardi z Interu má na kontě jen o gól méně stejně jako neapolský Lorenzo Insigne, který otevřel skóre proti FC Turín. Vítězství Neapoli ale zajistil až slovenský kapitán Marek Hamšík.

AS Řím pouze remizoval

Kontakt se špicí pomalu ztrácí AS Řím, který jen remizoval 3:3 na hřišti Chieva a od Juventusu už jej dělí tři body. Úřadující vicemistr ztratil vedení 2:0 a pak i 3:2 a přišel o body už v pátém z posledních šesti utkání.

Dokonce úplně naprázdno a navíc doma vyšel AC Milán, který prohrál s Boloňou 0:1 brankou Emanuela Giaccheriniho z 82. minuty. Za pátým AS, který drží poslední místo znamenající účast v pohárové Evropě, zaostávají Milánští o pět bodů.

Italská fotbalová liga - 18. kolo:
Udine - Bergamo 2:1 (22. Théréau, 45.+2 Perica - 75. D'Alessandro)
AC Milán - Boloňa 0:1 (82. Giaccherini)
Chievo - AS Řím 3:3 (44. Paloschi, 58. Dainelli, 85. Pepe - 7. Umar, 37. Florenzi, 71. Falque)
Juventus Turín - Hellas Verona 3:0 (8. Dybala, 45. Bonucci, 82. Zaza)
Lazio Řím - Carpi 0:0
Palermo - Fiorentina 1:3 (77. Gilardino - 13. a 42. Iličič, 90.+3 Blaszczykowski)
Sassuolo - Frosinone 2:2 (22. vlastní Ajeti, 74. Falcinelli - 16. Dionisi, 45. Ajeti)
Empoli - Inter Milán 0:1 (45.+1 Icardi)
Neapol - FC Turín 2:1 (16. Insigne, 41. Hamšík - 33. Quagliarella z pen.)