Rubriky:

Itálie

Palermo má třetího kouče v sezóně, Argentince Schelotta

12. ledna 2016 10:06 - Palermo

Fotbalisté Palerma mají v této sezoně italské ligy už třetího trenéra. Davide Ballardiniho, jenž vydržel u sestupem ohroženého klubu pouhých sedm zápasů, nahradil Argentinec Guillermo Barros Schelotto.

 

Petr Sznapka, ČTK

Ballardini už nevedl tým v nedělním záchranářském duelu, v němž Palermo vyhrálo 1:0 na hřišti Hellasu Verona. Den předtím se kouč dostal do konfliktu s brankářem a kapitánem mužstva Stefanem Sorrentinem, jehož chtěl posadit na lavičku. Ve prospěch opory mužstva zakročil prezident klubu Maurizio Zamparini, což prakticky znamenalo Ballardiniho konec.

"Ballardini se propustil sám, kouč se takhle chovat nemůže. Tým v neděli uhrál dobrý výsledek, i když byl bez trenéra. Myslím, že je to nejlepší řešení," komentoval na tiskové konferenci Zamparini svou 30. trenérskou změnu během 13 let v čele klubu.

Ballardini skončil téměř na den přesně po dvou měsících. V listopadu nahradil Giuseppeho Iachiniho, jenž vydržel na lavičce dva roky, nejdéle ze všech koučů během Zampariniho éry.

Dvaačtyřicetiletý Schelotto přebírá Palermo na šestnáctém místě dvacetičlenné tabulky Serie A s náskokem šesti bodů na sestupové příčky. Bývalý útočník Bocy Juniors či Columbusu z MLS v uplynulých třech letech trénoval v Argentině klub Lanús.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..