Kouče Garciu u fotbalistů AS Řím střídá navrátilec Spaletti

Řím

Odvolaného trenéra Rudiho Garciu u fotbalistů AS Řím podle očekávaní nahradil Luciano Spalletti, který tým vedl už v letech 2005 až 2009. Šestapadesátiletý italský kouč během prvního angažmá s AS vyhrál dvakrát Italský pohár a jednou domácí Superpohár, pak odešel do Zenitu Petrohrad, kde skončil předloni. Od té doby byl Spalletti bez angažmá.

Trenér Rudy Garcia (na snímku) skončil na lavičce AS Řím, nahradí ho Luciano Spaletti.

"Jsem nadšený, protože vím, co všechno znamená tohle město, klub i tým. Ve fotbale se stávají nečekané věci, ale já vždycky doufal, že se jednou do Říma vrátím," uvedl Spalletti, který trénoval také Udine, Sampdorii Janov nebo Empoli.

Francouz Garcia byl ve středu odvolán poté, co "Giallorossi" vyhráli jediné z posledních deseti soutěžních utkání. V italské lize jsou na pátém místě se ztrátou sedmi bodů na vedoucí Neapol.