AS Řím - Frosinone 3:1AS Řím poprvé pod Spallettim uspěl, porazil Frosinone

Fotbalisté AS Řím poprvé pod trenérem Lucianem Spallettim zvítězili. V sobotním utkání 22. kola italské ligy porazili nováčka Frosinone 3:1 a zůstanou i po 22. kole na pátém místě. Frosinone už v osmém zápase v řadě nedokázalo získat tři body a je předposlední, z celé Serie A navíc dosud obdrželo suverénně nejvíce branek: 48.

Záložník AS Řím Stephan El Shaarawy (třetí zleva) slaví se spoluhráči gól proti Frosinone.

Do vedení dostal domácí v 18. minutě druhým gólem v sezóně belgický záložník Naingollan, radost Vlkům ale vydržela pouhých šest minut. Zukanovič se sice snažil skluzem obrat Ciofaniho o míč, třicetiletý útočník si jej ale i s trochou štěstí pohlídal a zakončil mezi nohy gólmana Szczesného.

AS se ještě před přestávkou dostalo do několika dalších šancí, Frosinone ale podržel brankář Leali. Krátce po změně stran ale už nestihl zasáhnout proti patičce El Shaarawyho, jenž se tak prosadil v prvním duelu za AS po příchodu na hostování z AC Milán. V závěru upravil na konečných 3:1 přízemní střelou k tyči Pjanič.

Italská fotbalová liga - 22. kolo:
Carpi - Palermo 1:1 (74. Mancosu z pen. - 24. Gilardino)
Bergamo - Sassuolo 1:1 (32. Denis - 27. Berardi)
AS Řím - Frosinone 3:1 (18. Nainggolan, 48. El Shaarawy, 84. Pjanič - 24. Ciofani)