Empoli - AS Řím 1:3AS Řím porazil Empoli a v italské lize pošesté za sebou vyhrál

Řím

Fotbalisté AS Řím zvítězili v 27. kole italské ligy na hřišti Empoli 3:1 a v Serii A zaznamenali šestou výhru po sobě. V tabulce poskočili na třetí místo, ze kterého je ale opět může v pondělí sesadit nyní čtvrtá Fiorentina v případě triumfu ve šlágru nad druhou Neapolí.

Záložníci AS Řím Seydou Keita (vlevo) a Miralem Pjanič slaví gól - ilustrační foto.

AS Řím v minulém týdnu prohrál v úvodním osmifinále Ligy mistrů doma s Realem Madrid 0:2, ale z porážky se rychle oklepal. V minulém kole Serie A deklasoval Palermo 5:0 a také tentokrát se mu střelecky dařilo.

Dvěma góly pomohl k vítězství útočník El Shaarawy, jednou trefou přispěl Pjanič. Domácí srovnali v prvním poločase na průběžných 1:1 po vlastním gólu Zukanoviče.

Už jedenáctý zápas bez porážky za sebou uhráli fotbalisté AC Milán, kteří doma udolali FC Turín 1:0 a na šestém místě tabulky ztrácejí stále jediný bod na pátý Inter Milán. O jedinou branku se v úplném závěru první půle postaral Antonelli, který po rohovém kopu zužitkoval přiťuknutí od slovenského reprezentanta Kucky.