AS Řím - Inter 1:1AS Řím je po vzájemné remíze třetí stále o pět bodů před Interem

Fotbalisté AS Řím a Interu Milán ve 30. kole italské ligy remizovali 1:1. Rozdíl mezi AS na třetím místě a čtvrtým Interem tak zůstal pět bodů. Na čtvrté místo se ale může v neděli vrátit Fiorentina.

Edin Džeko z AS Řím (vlevo) v hlavičkovém souboji s Danilem D'Ambrosiem z Interu Milán.

Více ze hry už v prvním poločase měli domácí. Branka Mohameda Salaha neplatila kvůli ofsajdu a El Shaarawyho tvrdou střelu zlikvidoval Handanovič. Do druhé půle ale vstoupil výrazně lépe Inter. Brozovič poslal za obranu Perišiče a chorvatský útočník se trefil přesně k tyči.

Posledních 20 minut už opět patřilo AS, které se hnalo za vyrovnáním. Ve dvou velkých šancích byl Džeko, do další dobré střelecké pozice se dostal i El Shaarawy, ale mířil těsně vedle. Vyrovnat se podařilo až Nainggolanovi, který v 84. minutě usměrnil ve skluzu do brány nepovedenou střelu Džeka. V závěrečné šanci AS nepřálo štěstí, do cesty střely Salaha se nechtěně vložil Džeko a tečoval ji mimo branku.