AS Řím - Empoli 2:0AS Řím porazil Empoli a dál stíhá vedoucí Juventus

Fotbalisté AS Řím si poradili v souboji dvou týmů z opačných pólů tabulky s Empoli a upevnili si druhou pozici v italské lize. Ve 12. minutě usměrnil míč do sítě po rohovém kopu Edin Džeko. Stejný hráč přidal druhou branku po necelé hodině hry, když využil přiťuknutí Mohameda Salaha a zblízka přesně zakončil. AS Řím po třetí ligové výhře v řadě ztrácí na vedoucí Juventus pět bodů, obhájce titulu má ale zápas k dobru.

Favorizované Lazio prohrávalo na hřišti Sassuola po penaltě Domenica Berardiho z 26. minuty. Římský celek ale dokázal odpovědět ještě před přestávkou, když svým 50. gólem v Serii A vyrovnal Ciro Immobile. O vítězství Lazia rozhodla vlastní branka Francesca Acerbiho z 84. minuty, jenž srazil do sítě ostrý centr střídajícího Cristiana Lombardiho. Pro Sassuolo to byla pátá domácí porážka v řadě, Lazio naopak prodloužilo svou sérii bez prohry na deset zápasů.

Italská fotbalová liga - 30. kolo:
Sassuolo - Lazio Řím 1:2 (26. Berardi z pen. - 42. Immobile, 84. vlastní Acerbi)
AS Řím - Empoli 2:0 (12. a 56. Džeko)