Boloňa - Juventus 1:2Sedmnáctiletý talent zařídil Juventusu vítězný závěr italské ligy

Řím

Mistrovský Juventus zakončil italskou fotbalovou ligu obratem v Boloni a výhrou 2:1. Vítězství nad patnáctým týmem tabulky zajistil favoritovi ve čtvrté minutě nastavení sedmnáctiletý útočník Moise Kean.

Italský mládežnický reprezentant, jehož rodiče jsou z Pobřeží slonoviny, se stal prvním hráčem narozeným v roce 2000 a později, jenž se v Serii A zapsal mezi střelce.

Boloňa vedla od 52. minuty, kdy inkasoval po střele z dálky dvacetiletý indonéský gólman Emil Audero, který nastoupil místo Gianluigiho Buffona. Ale krátce poté, co v 67. minutě odešel ze hřiště český záložník Ladislav Krejčí, domácí o těsný náskok přišli. Po střele Gonzála Higuaína se dorážkou prosadil Paulo Dybala.

Právě autor vyrovnávací trefil přepustil v 79. minutě místo Keanovi, který nastoupil v italské lize teprve potřetí a opět jen na pár minut. Stačilo mu to k tomu, aby si v závěru zápasu naskočil na přímý kop Miralema Pjaniče a hlavičkou zařídil finalistovi Ligy mistrů vítěznou rozlučku s domácí soutěží.