Rubriky:

Itálie

Lazio zaplatí za aféru s nálepkami Anny Frankové 50 000 eur

25. ledna 2018 14:22 - Řím

Fotbalový klub Lazio Řím musí za antisemitské chování svých fanoušků zaplatit pokutu 50 000 eur (asi 1,27 miliónu korun). Soud italské fotbalové federace tak uzavřel kauzu z loňského října, kdy příznivci Lazia polepili část Olympijského stadionu nálepkami s podobiznou Anny Frankové v dresu konkurenčního AS Řím. Svazový žalobce navíc pro Lazio požadoval uzavření stadionu na dva zápasy, soud ale udělil jen peněžitý trest.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Případ vloni vyvolal velké pobouření v celé Evropě. Nálepky s podobiznou Anny Frankové fanoušci doplnili antisemitskými nápisy a při utkání skandovali fašistická hesla. Představitelé Lazia se od jejich chování distancovali.

Vedení italské ligy pak nařídilo, že se před každým zápasem bude číst pasáž z deníku Anny Frankové, který se stal symbolem tragického osudu milionů lidí židovského původu, pronásledovaných a zavražděných nacisty za druhé světové války. Ultras Lazia však začátky zápasů ignorovali a za své chování se odmítli omluvit. Incident označili jen za škádlení fanoušků AS.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..