Chievo - Juventus 0:2Juventus využil přesilovku a v tabulce se vyšvihl do čela

Řím

Fotbalisté Juventusu Turín v sobotu využili dvojnásobnou přesilovku a zvítězili na hřišti Chieva Verona 2:0. Minimálně do neděle vedou italskou ligu o dva body před Neapolí, kterou čeká duel s Boloňou. Chievo nedokázalo porazit Juventus už osm let.

Hosté měli od začátku převahu, nedařilo se jim však překonat gólmana Sorrentina. Fotbalisté Chieva si však situaci zkomplikovali sami. V 37. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Bastien a v 62. minutě dostal za nesportovní chování červenou kartu Cacciatore.

Juventusu trvalo jen pět minut, než výraznou přesilovou hru zužitkoval. Po Bernardeschiho přihrávce skóroval Khedira. V závěru pojistil šestou výhru "Staré dámy" v řadě Higuaín, jenž v lize skóroval po 706 minutách.

Ve druhém zápase Bergamo vyhrálo 3:0 na hřišti Sassuola. Poprvé od roku 1991 se mu podařilo zvítězit čtyřikrát po sobě venku.