Rubriky:

1. liga

Slávistům hrozí tresty za skandování 'Smrt Spartě'

2. listopadu 2006 20:09 - PRAHA

Některým hráčům fotbalové Slavie Praha může hrozit disciplinární trest za hanlivé výroky na adresu rivalů ze Sparty. Po nedělní ligové výhře v Mladé Boleslavi se jich údajně dopustili Stanislav Vlček, Radek Dosoudil a Pavel Fořt, kteří se podle médií přidali ke svým příznivcům při skandování "Smrt Spartě". Disciplinární komise svazu se začala ve čtvrtek případem zabývat.

Fotbalisté sice tvrdí, že si ničeho takového nejsou vědomi, jejich jednání ale bylo zachyceno na videu, které se objevilo na webových stránkách slávistických fanoušků. O existenci záznamu ve středu informovali média čtenáři. Ve čtvrtek už ale záznam na fanouškovském webu nebyl.

Záznam si nicméně vyžádá disciplinárka ČMFS. Členové komise rovněž požádali o stanovisko klub. "Vyzveme Slavii i ke sdělení případných jmen hráčů, kteří se měli skandování dopustit," uvedla v prohlášení disciplinární komise. Hráče obvinění překvapilo. "Hlavně jsem z toho hrozně v šoku," reagoval v rozhovoru s ČTK Vlček, který je znám svým slušným vystupováním na hřišti i mimo něj. "Já měl problémy sám se sebou. Devět zápasů jsem nedal gól a teď, když se to otočilo, tak tohle. Po zápase přišla pochopitelně euforie, tleskali jsme a zdravili se s fanoušky. Já ty chorály vůbec neznám, takže si ani nepamatuji, že bych něco takového vykřikoval," dodal Vlček.

Ředitel Slavie Petr Doležal označil počínání hráčů za nešťastný způsob projevu radosti. "Měli jsme s hráči pohovor, ale oni sami si neuvědomují, že by vykřikovali nějaká negativní hesla," řekl Doležal. Případný trest či závěry zatím vedení klubu neplánuje. "Počkáme, jak se k tomu postaví disciplinární komise," dodal slávistický šéf. Hanlivé výroky mohou být hodnoceny jako nesportovní chování a hrozí za ně finanční pokuta i zákaz činnosti.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..