Slovácko - Plzeň 0:2Poslední Slovácko prohrálo na svém hřišti s Plzní

59. Krbeček 0 : 1
89. Fillo 0 : 2

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Fotbalisté posledního týmu tabulky Slovácka prohráli v sobotní předehrávce 13. ligového kola na vlastním hřišti s Viktorií Plzeň 0:2 a prodloužili svojí výsledkovou krizi už na dvanáct zápasů bez vítězství. Branky jim vstřelili Krbeček a Fillo.

DEFAULT TITLE

Trenér Slovácka Plíšek vsadil po prohře v minulém kole v Kladně na zcela novou stoperskou dvojici Studík, Bernardi. Pouze na lavičce zůstal zkušený slovenský útočník Ivana, který nastoupil až po hodině hry.

V úvodních minutách mělo Slovácko územní převahu, které ale chyběla přesnější kombinační. Plzeň spoléhala na protiútoky, ale rovněž postrádala přesnost a hlavně zakončení. Pouze ve 12. minutě po zaváhání domácích stoperů se dostal ke střele Krbeček, jehož ale nečekaná nabídka zaskočila natolik, že zamířil jen do brankáře Drobisze.

I když se Slovácko snažilo o útočnější projev, jeho hra postrádala myšlenku. Snaha o nakopávání míčů do trestného území Plzně neměla naději na úspěch. Vysoké míče sbírali s přehledem zadáci Plzně. Jen ve 22. minutě se dostal ke slibnější příležitosti Róth, jehož střelu z úhlu z levé strany stačil brankář Daněk chytit. V závěru poločasu po úniku Mareše a centru z pravé strany se dostal k zakončení Vrána, jeho střelu ale stačil zablokovat obránce Müller.

Krbeček rozhodl

Ani po změně stran se v chladném počasí obraz hry příliš nezměnil. Slovácko se snažilo bojovností přehrát soupeře, kombinační akce bez nápadu však na dobře hrající plzeňské zadáky neplatily.

Hosté trpělivě čekali na příležitost a po chybě obrany Slovácka mohl skórovat v 50. minutě neobsazený Pilař, jenž ale hlavou z bezprostřední blízkosti přestřelil. O osm minut později už ale utekl po pravé straně Malár a z jeho přesného centru vstřelil hlavou Krbeček branku.

Slovácko sice ještě zvýšilo své úsilí, ale k toužebnému vyrovnání to nevedlo. Ostřelování plzeňské branky chyběla přesnost, hosté se tlaku ubránili. Naopak v poslední minutě zaútočili do otevřené obrany a Fillo potvrdil plný bodový zisk pro Západočechy. V té době už několik minut chyběla na tribuně zhruba stovka fanoušků Slovácka, kteří se přesunuli před prostory VIP, kde žádali odstoupení předsedy klubu Jana Řezníka.

1. FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:0)
Branky: 59. T. Krbeček, 90. Fillo. Rozhodčí: Matějek - Večeřa, Pelikán. ŽK: Studík, Bernardi - Trapp, Malár. Diváci: 3003.
Slovácko: Drobisz - Němčický, Studík, Bernardi, Lysoněk - Mareš (67. Racko), Vozábal, Kúdela (73. Zeher), Róth - Vrána, Malcharek (60. Ivana). Trenér: Plíšek.
Plzeň: Daněk - Knakal, Müller, V. Procházka, Smola - Malár (90. Borek), Pilař, Trapp (58. M. Jarolím), Limberský - Fillo, Krbeček (85. Smejkal). Trenér: Levý.