Boleslav v Ostravě promarnila šanci jít do čela

Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli v nedělní dohrávce Gambrinus ligy v Ostravě 0:2 a promarnili šanci se do pondělní dohrávky Liberec - Sparta posunout do čela tabulky. O výhře Baníku rozhodl gól Tomáše Mičoly už ze šesté minuty zápasu, v závěru zvyšoval David Střihavka.

Fotbalisté Mladé Boleslavi se v ligové soutěži dostávají do problémů; vicemistr vyšel potřetí za sebou bodově naprázdno a prohrál počtvrté z pěti utkání. Na účastníka Poháru UEFA si v neděli vyšlápl ostravský Baník, který góly Petra Mičoly a Davida Střihavky zvítězil 2:0. Střihavka v pomyslném souboji střelců pokořil hostujícího Luboše Pecku a dorovnal jeho střelecký účet na špici ligových kanonýrů, kde mají oba sedm přesných zásahů.

Fotbalisté Slavie Praha se ani na čtvrtý pokus za sebou na domácím trávníku nedočkali vítězství. Po remízách se Slováckem, Spartou a Jabloncem v neděli na trávníku na Strahově hráli s Marilou Příbram 1:1, když o výhru přišli až ve druhé minutě nastaveného čase po brance střídajícího Pennera. Domácí dostal do vedení v 75. minutě Vlček. V tu dobu již Slavia hráli o deseti, když na nosítkách po faulu příbramského střelce skončil na nosítkách Švec. Ten má otřes mozku a zhmožděnou krční páteř, jak ukázalo večerní vyšetření.

Olomouckou sérii tří vítězství na domácím hřišti dnes zarazili fotbalisté Teplic. Severočeši uhráli na Hané remízu 1:1, kterou jim zaručila trefa Tomáše Jirsáka z posledních vteřin prvního poločasu. Sigma byla větší část utkání v tlaku, ale chyběla jí přesnost ve finální fázi a navíc prodloužila tradici vzájemných výsledků - Teplice doma neporazila už šest let.

Zlín veze bod z Budějovic

Střelecky probuzení fotbalisté Brna porazili zásluhou přesnější koncovky Jablonec 3:2 a mezi brněnské střelce se poprvé po návratu z Rakouska trefil i René Wagner. Jablonec sice v posledních dvanácti minutách dvakrát stáhl na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Brno porazilo v domácím prostředí Jablonec po třech letech.

Kladno veze z Mostu své historicky první vítězství v první lize. Nováček předvedl na severu Čech výkon hodný zkušeného prvoligisty a vyhrál vysoko 3:1, díky čemuž se bodově dotáhl na dnešního soupeře na jedenáctém místě.

Předposlední Zlín sice ani podevětadvacáté za sebou na hřišti soupeře nevyhrál, ale proti rozjetým Českým Budějovicím uhrál ve 13. kole nejvyšší soutěže remízu 1:1. Zlínské poslal do vedení na začátku druhé půle Zbožínek, za domácí vzápětí vyrovnal svým desátým gólem v české lize Černý. Znovu tak narostla ztráta Slovácka na chvostu tabulky. Vedení posledního klubu tabulky chce nepříjemnou situaci do pondělí vyřešit [celá zpráva].

V pondělí se kolo dohrává zápasem Liberec - Sparta.