Brno - Jablonec 3:2Brno porazilo Jablonec, trefil se i Wagner

78. Baranek 2 : 1
87. Wagner 3 : 1
88. Loučka 3 : 2

BRNO

Střelecky probuzení fotbalisté Brna v neděli porazili zásluhou přesnější koncovky Jablonec 3:2 a mezi brněnské střelce se poprvé po návratu z Rakouska trefil i René Wagner. Jablonec sice v posledních dvanácti minutách dvakrát stáhl na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Brno porazilo v domácím prostředí Jablonec po třech letech.

Při rozsáhlé marodce musel brněnský trenér Mazura sáhnout k zařazení tří útočníků do základní sestavy. Na hrotu zůstali Wagner se Zelenkou a Pacanda doplňoval tuto dvojici ze středové řady. Brňané vsadili na ofenzivu, vytvořili si tlak, který se pokoušel Jablonec eliminovat rychlými protiútoky.

Ovšem už v 10. minutě se po rohovém kopu míč odrazil k Pavlíkovi, který z patnácti metrů našel skulinu v hradbě těl obránců a jeho ostrá střela skončila v síti. Jablonec se pokusil po inkasované brance o zvrat, nejblíže k vyrovnání měl už ve 12. minutě Jindřišek, jenž zatočil rohový kop tak přesně, že překvapený Lejsal míč vyboxoval až v poslední chvíli.

Jablonec bojoval

Brňané pokračovali nejen v líbivé hře, ale i v tlaku. Ve 21. minutě nevyšla obráncům Jablonce ofsajdová past, do úniku se dostal rychlý Wagner, ale z levé strany těsně minul branku. Bojovně hrající Jablonec ale nenechával domácí zadáky příliš vydechnout a ve 24. minutě po rohovém kopu Jindřiška minul hlavou brněnskou branku Zábojník.

Aktivní domácí fotbalisté si vypracovali po půlhodině hry ještě jednu vyloženou brankovou příležitost po úniku Pacandy, jenž už překonal i brankáře Špita; míč ale stačil z brankové čáry vykopnout Zábojník.

Hned po změně stran zachránil Brňany před vyrovnáním brankář Lejsal, jenž reflexivně vytáhl nad břevno ostrou Lafatovu střelu z deseti metrů. Trenér Jablonce Rada po přestávce změnil herní styl a k jedinému útočníkovi Lafatovi přišel Nulíček, díky čemuž hosté srovnali krok, ovšem do šancí se však často nedostávali.

Zelenka hrozil

Na otevřenější hru ale Jablonec nakonec doplatil. V 65. minutě založil po pravé straně akci Pacanda, míč se přes Wagnera dostal k Zelenkovi, jenž z pěti metrů vstřelil druhou branku. O deset minut později se do Oklešťkova centru z levé strany položil Zelenka, který hlavou trefil tyčku.

Bojovnost vynesla však Jablonci v závěreční čtvrthodině naději na zvrat. V 78. minutě založil protiútok po pravé straně Lafata a z jeho přesného centru Baranek překonal pod břevno brněnského Lejsala. V závěru vsadil Jablonec na tlak, ovšem Wagner přidal třetí branku Brna. Hned o minutu později sice korigoval skóre Loučka, ale těsné vítězství už domácí uhájili.

1. FC Brno - FK Jablonec 97 3:2 (1:0)
Branka: 10. Pavlík, 65. Zelenka, 87. Wagner - 78. Baranek, 88. Loučka. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Zlámal. ŽK: Zelenka, Polách - Loučka, Laciga. Diváci: 2550.
Brno: Lejsal - Mazuch, Trousil, Pavlík, Okleštěk (86. Nosko) - A. Besta, Pacanda (86. Chlup), Polách, Siegl - Zelenka, Wagner (90. Schneider). Trenér: Mazura.
Jablonec: Špit - Laciga (88. Valenta), Zábojník, Kučera, Kučera - Baranek, Jindřišek, Loučka, Klapka (46. Nulíček), Weber (59. Petržela) - Lafata. Trenér: Rada.