Teplice - Liberec 3:0Liberec prohrál v Teplicích, přenechal vedení Spartě

53. Džeko 1 : 0
78. Sabou 2 : 0
85. Jirsák 3 : 0

TEPLICE

Fotbalisté Teplic v utkání 14. kola porazili Slovan Liberec 3:0 a zabránili tak obhájci titulu vrátit se na první místo ligové tabulky. Tam se udržela Sparta, Teplice se probojovaly na páté místo. Liberecký gólman Marek Čech poprvé v této ligové sezóně inkasoval tři góly. Na Stínadlech se měl hrát největší tahák ligového kola, ale na hřišti ani v hledišti to tak nevypadalo.

Teplice sesadily lídra fotbalové ligy.

Do promrzlých ochozů dorazilo jen něco přes dva tisíce diváků, na trávníku zase nebyl k vidění nijak ofenzivní fotbal. V neustálém dešti se spíše bojovalo a více se snažili domácí, kteří si vypracovali už v prvním poločase několik nadějných situací, kterým chyběl jen gól. První měl ve 20. minutě Džeko, jehož ránu, stejně jako dorážku Jirsáka dokázal brankář Čech zlikvidovat.

Ve 23. minutě vymyslel slibnou šanci pro Fenina záložník Doležal, ale Šinglár dokázal včas prudký centr odvrátit. Zhruba po půl hodině hry se ale dění na hřišti vyrovnalo, především hosté však působili hodně neškodně, jejich akce končily daleko před Poštulkou, chyběla jim invence a důraz v posledních dvaceti metrech.

Podrobné statistiky soutěže

Teplice svoji převahu ještě zvýraznily po přestávce a blízko vedení byl znovu Džeko, který v 50. minutě pálil po přihrávce Jirsáka, ale tečovaná střela skončila těsně vedle pravé liberecké tyče. O tři minuty později však už liberecká obrana nedokázala bosenského kanonýra uhlídat. Po rohu Jirsáka se nepřesně pokoušel o hlavičku Klein, ale míč se dostal až k Džekovi a ten vstřelil svůj šestý gól v tomto ročníku.

Kouč hostí Lavička se snažil oživit ofenzivu střídáním, ale nebylo to nic platné, více ze hry měli stále domácí. V 55. minutě sice při ojedinělé akci Hodúr nůžkami těsně minul teplické tyče, ale jinak měli navrch neustále Teplice, které vysílaly jednu střelu za druhou. V 61. minutě byl blízko druhé brance Kaufmann, ale jeho dělovku z dvaceti metrů vytáhl Čech nad.

V 78. minutě už ale ani nejlepší hráč Slovanu nedokázal definitivní potvrzení prohry odvrátit, protože po dalším rohu se prosadil Sabou a hosté ztratili šanci na body. Pět minut před koncem jim Tepličtí přidali na cestu zaslouženě třetí gól, který jen potvrdil krizi obhájce titulu. Brankově naprázdno totiž vyšel už počtvrté z pěti posledních ligových zápasů.

FK Teplice - Slovan Liberec 3:0 (0:0)
Branky: 53. Džeko, 78. Sabou, 85. Jirsák. Rozhodčí: Kovařík - Pokorný, Pinkas. ŽK: Stožický (Teplice). Diváci: 2290. Sestavy:
Teplice: Poštulka - Kaufman (86. Valenta), Hunal, Lukáš, Klein - Doležal, Sabou, Jirsák (88. Benát), Stožický - Fenin (90. Štohanzl), Džeko. Trenér: Mareček.
Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Košťál, Matula - Papoušek, Bílek, Hodúr (82. Hochmeister), Pudil (84. Dohnálek), Holenda (58. Parks), Pospěch. Trenér: Lavička.