Rubriky:

1. liga

Veleba: S góly roste sebevědomí i očekávání

14. listopadu 2006 11:06

Už pět gólů má v letošním ročníku Gambrinus ligy útočník nováčka z Kladna Pavel Veleba. Čtyři zářezy si kladenský forvard připsal v posledních třech utkáních. "Mám radost z každého gólu, rozhodující jsou však body," říká Veleba v rozhovoru pro Právo.

 

SPORT.CZ

V posledních třech zápasech Kladna jste vstřelil čtyři góly. V úvodu sezóny jste se přitom hledal. Kde se vzala taková forma?
Ze začátku sezóny jsme hledali tvář. Paradoxně nám nepomohla remíza na Spartě v prvním kole. Nikdo nepočítal, že bychom tam uspěli. A dostali jsme se pod nečekaný tlak, kdy každý myslel, že doma Jablonec i Zlín porazíme. Jenže jsme udělali bod. Start byl hodně krkolomný. Ale teď jsme se rozjeli a dýchá se nám mnohem lépe. Celému týmu, a mně pochopitelně také.

Začínal jste jako náhradník, pak jste v šestém kole byl v poprvé v základní sestavě a dostal jste červenou kartu. Byl jste hodně zklamaný?
Hrát chce každý. Ten zápas s Českými Budějovicemi byl hrozně nešťastný... Vím, že na sobě musím pracovat. Snažím se odevzdat v tréninku maximum a ukázat trenérovi, že do sestavy patřím.

Do sestavy jste se dostal na úkor zraněného útočníka Simpsona...
Především chci říct, že mě vůbec netěší, jakým způsobem jsem do hry naskočil. Byli jsme ze zranění Davea rozhození. A dost. I pro mě je složité, když si uvědomím, za jakých okolností se vše seběhlo.

Už máte na kontě pět gólů. Stanovil jste si cíl pro sezónu?
Ale vůbec ne. Mám radost z každého gólu, rozhodující jsou však body. Není důležité, kdo je autorem branek.

V posledním utkání proti Brnu jste se trefil hned dvakrát. Ještě jste diváky bavil patičkami a různými parádičkami, až vám to brankář hostí Lejsal vyčetl. Věříte si tolik?
Nechtěl jsem nikoho zesměšnit, jen pobavit lidi. Je jasné, že když se vyhrává a člověk dává góly, sebevědomí roste. Současně se ale zvyšuje i očekávání. Ostatní předpokládají, že se prosadíte i v tom nadcházejícím utkání. Není to úplně jednoduché, spíše hodně ošemetné.

Po jedné z tref protihráči reklamovali vaši ruku. Pomohl jste si nedovoleně?
Nepomohl. Byl tam střílený centr na přední tyč. Šel jsem do výskoku a míč mě trefil do boku. Možná olízl ruku, ale neudělal jsem žádný pohyb, nešlo o úmysl.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..