Klopýtnutí pražských S nahrává Plzni! Už jen úřadující mistr zůstává stoprocentní

mm, dosSport.cz

Černý víkend pražských S! Slavia v sobotu doma podlehla Jablonci 0:2, její největší městský rival o den později nedokázal zdolat oslabenou Příbram, Sparta s ní na Letné jen remizovala 2:2. Bez zaváhání tak zatím prochází novým ročníkem fotbalové Fortuna ligy už jen mistrovská Plzeň, jež v Karviné zásluhou trefy Michaela Krmenčíka zvítězila 1:0 a poskočila do čela tabulky. Program 5. kola uzavře pondělní dohrávka mezi Olomoucí a Baníkem (od 18:00 hodin), který se v případě výhry může dotáhnout na třetí Slavii.

Plzeňský kanonýr Michael Krmenčík, autor jediného gólu utkání v Karviné.

Karviná zůstává spolu s Duklou bez bodu. Viktoria je nadále stoprocentní a svého soupeře navíc porazila ve všech pěti dosavadních vzájemných zápasech. Tentokrát otevřel její gólový účet kanonýr Michael Krmenčík už v 6. minutě a Západočechy v konečném součtu ani nemuselo příliš mrzet, že tentýž hráč neproměnil o necelou čtvrthodinku později penaltu.

Plzni jediný gól znovu stačil k zisku tří bodů, nejtěsnějším rozdílem vyhrála už počtvrté v řadě a vyhoupla se na první místo v tabulce. To krize domácích je dlouhodobá, Karviná vyhrála v jediném z posledních 17 kol.

Csaplárovi Středočeši jsou smělým nováčkem! Na Letné ukončili černou sérii osmi proher se Spartou v řadě. První šok způsobil favoritovi úvodním gólem krátce po začátku zápasu  jeho bývalý hráč Miroslav Slepička, ale domácím se podařilo vývoj otočit. Ještě v prvním poločase srovnal z penalty Guélor Kanga, a když těsně před přestávkou dostal červenou kartu hostující obránce Jaroslav Tregler, využil po pauze početní výhodu Alexandru Chipciu.

Jenže oslabená Příbram nehodila ručník do ringu. V závěru po úniku vyrovnal Emmanuel Antwi a připravil otřeseným domácím první ztrátu v soutěži.