Slovácko - Jablonec 1:1Drobiszova chyba připravila Slovácko o výhru nad Jabloncem

27. Ivana (penalta) 1 : 0
38. Jindřišek 1 : 1

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Fotbalisté posledního týmu ligové tabulky ze Slovácka remizovali v sobotním utkání 15. kola s Jabloncem 1:1 a ani na sedmý pokus v domácím prostředí nezvítězili. Pod vedením nového trenéra Malury si Slovácko připsalo druhou remízu. O plný bodový zisk připravila domácí fotbalisty nepozornost brankáře Drobisze, jehož překvapil střelou z třiceti metrů obránce Jindřišek.

Slovácko s uzdraveným Vozábalem a s notně pozměněnou sestavou oproti poslednímu utkání v Příbrami začalo v útočném stylu. Iniciativou vynikal zejména technicky vybavený Ivana, jenž svou rychlostí často zaměstnával soupeřovy zadáky.

V 13. minutě stačil Ivanův sólový únik zastavit čistým skluzem obránce Kučera, o devět minut později zakončil domácí útočník sérii úspěšných kliček přízemní střelou, kterou vyrazil brankář Špit. V 26. minutě Ivana unikl po pravé straně a přesnou přihrávkou našel Kúdelu, kterého v trestném území srazil Baranek. Rozhodčí Jára po chvilkovém zaváhání ukázal na značku pokutového kopu a Ivana penaltu bezpečně proměnil.

Po obdržené brance Jablonec otevřel hru a častěji útočil, jeho tlaku ale chyběla přesnější koncovka. Až v 38. minutě po Loučkově přihrávce vyslal obránce Jindřišek ze třiceti metrů na soupeřovu branku skákavou střelu, která překvapila domácího gólmana natolik, že skončila v síti. Tým Slovácka ztratil svou předcházející jistotu, soupeřovy chyby však nedokázal Jablonec potrestat.

V druhém poločase vsadilo Slovácko na nátlakovou hru, která ale k vyloženým brankovým příležitostem nevedla. Jablonec dobře bránil a spoléhal jen na rychlé protiútoky, po jednom z nich v 71. minutě Lafata netrefil branku.

Trenér Malura se pokusil v závěrečných dvaceti minutách výměnou tří hráčů středové řady o zvýšení obrátek. Drtivý nápor Slovácka sice ještě nabyl na intenzitě, Jablonec však s vypětím sil remízu ubránil.

1. FC Slovácko - FK Jablonec 97 1:1 (1:1)
Branky: 27. Ivana z pen. - 38. Jindřišek. Rozhodčí: Jára - Zlámal, Kordula. ŽK: Racko, Němčický, Vozábal (všichni Slovácko). Diváci: 3556.
Slovácko: Drobisz - Kaspřák, Šimáček, Bernardi, Němčický - Racko (68. Mareš), Vozábal, Kúdela (68. Dragoun), Filipský (78. Róth) - Ivana, Zeher. Trenér: Malura.
Jablonec: Špit - Laciga, Fukal, Kučera, Jindřišek - Baranek (80. Petržela), Loučka, Klapka, Weber (64. Hloušek) - Lafata, Smíšek. Trenér: Rada.