Jablonec - Kladno 3:0Lafata dvěma góly zlomil nováčka z Kladna

29. Lafata 1 : 0
76. Valenta 2 : 0
78. Lafata 3 : 0

JABLONEC

Jablonečtí fotbalisté rázně ukončili kladenskou sérii čtyř zápasů bez porážky. V 16. kole dnes ligového nováčka porazili 3:0. Největší zásluhu na tom měl David Lafata, který vstřelil dvě branky a se sedmi trefami se znovu zařadil mezi nejlepší ligové střelce. Jednou a v lize vůbec poprvé se trefil střídající Jiří Valenta.

Jablonec začal svoji letošní domácí derniéru velmi aktivně a již v 1. minutě utkání nastřelil Hloušek levou tyč kladenské branky. Vzápětí Fukalovu bombu z dvaceti metrů zkrotil ve svých rukavicích brankář Kladna Kostolanský. To však byla na dlouhé minuty poslední šance Jablonce, který měl sice převahu, ale jeho útočná aktivita končila před šestnáctkou hostů.

To však neplatilo ve 28. minutě kdy centr prodloužil hlavou Hloušek, jenž nastoupil místo zraněného Smíška. K míči se v pokutovém území dostal ostrostřelec David Lafata a nedal brankáři Kladna šanci. Hosté se do první a jediné šance úvodní půle dostali až ve 36. minutě. V ní se ocitl nový muž v kladenském útoku Kousal, který krátce před tím vystřídal Velebu. Jenže hráč, který s fotbalem začínal právě v Jablonci, ve vyložené pozici hlavou netrefil branku.

Blesk z čistého nebe

Po obrátce začali aktivněji hosté a ve 48. minutě na centr naskakovali hned dva kladenští hráč Kousal a Čáp, ale místo zakončení skončili po srážce na zemi. V 53. minutě pozornost Špita vyzkoušel exjablonecký Čáp, ale s jeho dalekonosnou střelou si brankář poradil. Jablonec byl v této fázi poněkud pasivní, za což si vysloužil nevoli tribun.

Jako blesk z čistého nebe tak lze označit druhý gól Jablonce, který padl v 76. minutě. To se do míče za hranicí pokutového území opřel Jiří Valenta a dal svůj premiérový ligový gól. Hra Jablonce se jako mávnutím kouzelného proutku změnila a o chvíli později vedl již 3:0. U třetí branky Jablonce byl opět Valenta, který v 78. minutě ideálně uvolnil Klapku, na něhož vyrazil brankář Kostolanský.

Jenže toho jablonecký záložník obelstil, nahrál ho před branku úplně volnému Lafatovi, který do prázdné branky dal třetí gól. Kladno ani poté nepřestalo hrát a v 81. minutě pálil nebezpečně Radzinevičius, stejně jako na druhé straně o několik minut později Barteska, ale skóre se už nezměnilo.

FK Jablonec 97 - SK Kladno 3:0 (1:0)
Branky: 28. a 76. Lafata, 78. Valenta. Rozhodčí: Kovařík - Košec, Teuber. ŽK: Veleba, Strnad, Kostolanský (všichni Kladno). Diváci: 2850
Sestavy:
Jablonec: Špit - Laciga, Fukal, Kučera, Jindřišek - Baranek, Klapka (85. Nulíček), Loučka, Weber (83. Petržela) - Lafata, Hloušek (63. Valenta). Trenér: Rada.
Kladno: Kostolanský - Pončák, Šimůnek, Killar, Drozd - Cigánek, Šelicha, Strnad (72. Kratochvíl), Čáp (83. Michal) - Veleba (34. Kousal), Radzinevičius. Trenér: Koubek.