34. Komličenko 0:2
67. Takács 0:3
Záznam online reportáže »

16. září 2018 16:53 - Jablonec nad Nisou

V generálce na čtvrteční zápas Evropské ligy v Rennes Jablonec pohořel. S Mladou Boleslaví Severočeši padli doma vysoko 0:3. Hosté dali tři góly ze tří střel směřující mezi tyče. Rohový kop nekopali ani jeden.

Radek Petrášek, ČTK

Středočeši se na Střelnici první půlhodinu především bránili. Jenže vysoce efektivně nakládali se svými šancemi, které pramenily z chyb domácích. Do kabin tak na pauzu odcházeli s luxusním vedením 2:0.

Boleslavští udeřili hned ze své první velké šance. Ve 28. minutě se zmocnili míče po autovém vhazování domácích, ke střele se dostal Petr Mareš. Jeho pokus jeden z hráčů Jablonce zblokoval, balón se odrazil k Tomáši Přikrylovi. Ten využil podklouznutí Tomáše Břečky a z otočky mířil přesně k tyči branky Vlastimila Hrubého.

Pro zelenobílé to byl šok, který za dalších šest minut ještě umocnil Nikolaj Komličenko. Stoper David Hovorka podskočil centr Lukáše Pauscheka, Tiemoko Konaté v dobré pozici zblízka hlavičkoval a vysoký Rus míč doklepl do prázdné branky. Byl to již jeho osmý gól v této sezóně a na čele tabulky střelců se odpoutal od plzeňského kanonýra Michaela Krmenčíka.

Tým Petra Rady sice soupeře výrazně převyšoval v držení míče, jenže tlak nedokázal před brankou soupeře zúročit. Největší šanci měl v 16. minutě Lukáš Masopust. Jeho prudkou ránu zpoza vápna gólman Jan Šeda vyrazil před sebe.

Na druhou půli kouč Petr Rada posílil ofenzivu vystřídáním Vladimira Jovoviče za čistokrevného útočníka Jana Chramostu a v 65. vyměnil Tomáše Hübschmana za dalšího snajpra Davise Ikauniekse. Nervózní domácí však brzdily časté nepřesnosti. Přesto mohli snížit po hodině hry, jenže hlavičku Tomáše Holeše z malého vápna gólman Šeda skvěle reflexivně vyrazil. Stejně jako tu Martina Doležala z 68. minuty.

Hosté hrozili především z rychlých protiútoků, ale v 67. minutě přidali další úder po rozehrání standardní situace. Míč z pravé strany odcentroval před branku znovu Tomáš Přikryl, Ladislav Takács si míč šikovně zpracoval a Hrubého pohotově prostřelil. Byla to třetí střela hostů mezi tyče.

A když v 81. minutě sám před Šedou trefil Chramosta jen gólmana a Šeda v 83. vychytal Jakuba Považance a v 86. Ikauniekse, utkání skončilo vysokou výhrou hostů o tři branky.

8. kolo první fotbalové ligy:
FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 0:3 (0:2)
Branky: 28. Přikryl, 34. Komličenko, 67. Takács. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Kubr. ŽK: Holeš, Doležal - Konaté, Ladra, Mareš. Diváci: 3011.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Hanousek - Hübschman (65. Ikaunieks) - Masopust (75. Acosta), Považanec, Trávník, Jovovič (46. Chramosta) - Doležal. Trenér: Rada.
M. Boleslav: Šeda - Pauschek, Chaluš, Hůlka, Keresteš - Takács, Mareš (85. Hubínek) - Ladra (64. Džafič), Přikryl (89. Diviš), Konaté - Komličenko. Trenér: Weber.