Ml.Boleslav - Slovácko 2:2Boleslav zachránila bod se Slováckem až v závěru

25. Zeher 0 : 1
41. Holub 1 : 1
45. Racko 1 : 2
86. Rajnoch 2 : 2

Fotbalisté Mladé Boleslavi překvapivě ztratili v 16. kole ligové soutěže dva body domácí remízou 2:2 s posledním 1. FC Slovácko. Účastník Poháru UEFA zachránil alespoň bod až čtyři minuty před koncem brankou Rajnocha. Kouč hostí Pavel Malura byl tak i ve svém třetím ligovém zápase úspěšný, svůj tým přivedl ke třetí remíze.

Domácí nastoupili bez potrestaného Kysely i bez nastydlého Abrahama, ale začali podle tradice ofenzivně a v deváté minutě se dostali i do první velká šance. Po centru Pecky hlavičkoval Holub, ovšem Drobisz vyrazil míč na roh. Ani hosté nepřijeli kompletní, disciplinární trest nepustil na trávník nejzkušenějšího hráče Vozábala, a poslední tým tabulky se zpočátku jen bránil. Po rohu šla Matějovského hlavička těsně nad břevno a Peckův volej trefil jen nohy padajícího brankáře.

Hosté v obraně nic nevymýšleli a razantně míče odkopávali a čekali na svou šanci - úspěšný rychlý brejk. Ten přišel ve 25. minutě. Dlouhý míč směřoval na Ivanu, ten jej sice mezi Rolkem a Rajnochem nevybojoval, ale za ním nabíhající Zeher střelou z osmnácti metrů trefil přesně růžek domácí branky.

To hosty povzbudilo, ve 33. minutě pálil Ivana z úhlu a Miller jen s potížemi vyrazil na roh. Odměnou za útočný fotbal bylo pro domácí vyrovnání ve 41. minutě. Šmerda nacentroval míč na Rolka, který jej hlavou vrátil na nabíhajícího Holuba a ten přízemní střelou vyrovnal. V poslední minutě prvního poločasu však Ivana vysunul po křídle Racka, který se elegantně zbavil Nesvadby a technickou střelou obstřelil brankáře Millera.

Kulič pouze za žlutou

Po přestávce se hosté ještě více zatáhli do obrany a někdy odvraceli útoky domácích i se štěstím. Mladoboleslavští jim roli hodně usnadnili, kombinaci chyběla mnohdy přesnost a zakončení důraz. Udeřit mohlo znovu na druhé straně. Zeher se po rychlém brejku zbavil Rolka, ale proti jeho střele stačil Miller včas vyběhnout.

Blízko vyrovnání byl Pecka po rohovém kopu, ale jeho střelu stačil vyhlavičkovat Racko. V 72. minutě ve velmi dobré pozici poslal svou ránu jen do náruče Drobisze útočník Kulič. Domácí nepříznivý vývoj neunesli, deset minut před koncem Kulič bezohledně skosil Němčického, ale rozhodčí Královec nepochopitelně místo červené karty ukázal hříšníkovi jen žlutou.

Nakonec se domácí alespoň vyrovnání dočkali, když čtyři minuty před koncem Rajnoch po centru Poláčka propasíroval míč do sítě mezi nohama Drobisze. V nastaveném čase mohli dokonce vyhrát, ale Holubovu střelu vytáhl brankář na břevno.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 2:2 (1:2)
Branky: 41. Holub, 86. Rajnoch - 25. Zeher, 45. Racko. Rozhodčí: Královec - Filípek, Lhoták. ŽK: Matějovský, Kulič - Zeher. Diváci: 4035.
Sestavy:
Mladá Boleslav: Miller - Palát, Rolko, Rajnoch, Nesvadba (46. Ševinský) - Vaculík (57. Poláček), Matějovský, Šmerda (80. Sedláček), Pecka - Kulič, Holub. Trenér: Uhrin.
Slovácko: Drobisz - Kaspřák, Bernardi, Šuškavčevič, Němčický (81. Lysoněk) ně - Racko, Kúdela (77. Mareš), Görner (72. Dragoun), Róth - Ivana, Zeher. Trenér: Malura.