Teplice - Slavia 2:4Slavia vyhrála v Teplicích a je druhá za Spartou

57. Dočkal 0 : 4
77. Fenin 1 : 4
84. Kroupa 2 : 4

TEPLICE

V pondělní dohrávce 16. kola první fotbalové ligy prohrály Teplice s pražskou Slavií 2:4. Dva góly vstřelil Michal Švec, po jednom přidali Pavel Fořt a Bořek Dočkal. V závěru snižovali Martin Fenin a střídající Karel Kroupa. Slavia je po výhře v tabulce druhá za Spartou, na kterou ztrácí dva body.

Slávistický trenér Karel Jarolím mohl postavit jen improvizovanou sestavu, na lavičce vyjma Gaúcha a náhradního brankáře Vorla seděli samí mladíci.

Přesto se Pražané od úvodního hvizdu tlačili do ofenzívy, za což byli brzy odměněni. V osmé minutě Fořt přiťukl míč Michalu Švecovi, který z hranice pokutového území poslal prvním ligovým gólem hosty do vedení. Stejný hráč zvýšil v 25. minutě, když po rohovém kopu hlavičkou nedal šanci domácímu gólmanu Poštulkovi.

Vynikající půlhodinu Slavie završil Pavel Fořt, který po centru Vlčka  chladnokrevně upravil na 3:0. Po přestávce zvyšoval stejně jako Švec první ligovou trefou Bořek Dočkal. Předtím ale Krajčík nezakopl míč, přestože na zemi zůstal po souboji ležet domácí Valenta. Slovenský obránce pokračoval ve hře, akci zakončil Dočkal poté, co nejprve fauloval stopera Hunala. Sudí Damková nechala pokračovat ve hře a Dočkal napodruhé uspěl.

Domácí se alespoň snížení dočkali v 76. minutě, kdy Džeko ideálním centrem vybídl ke skórování Martina Fenina. Šest minut před koncem upravil na 2:4 střídající Karel Kroupa, který byl důrazný na brankové čáře. Slavia, která neprohrála už desátý zápas v řadě, po výhře poskočila na druhé místo tabulky za městského rivala Spartu.

Jarolím chválil mladíky

"Utkání jsme prohráli v prvním poločase, špatně jsme do něj vstoupili. Dopouštěli jsme se triviálních chyb, které soupeř trestal. Snažili jsme se o snížení, ale na zvrat jsme už neměli," říkal trenér domácích Vlastimil Mareček v pozápasovém rozhovoru pro Českou televizi.

"Zbytečně jsme si zkomplikovali závěr, bylo tam dost nedůslednosti. Chtěli jsme v Teplicích odehrát dobrý zápas, byli jsme dostatečně efektivní. Mladíkům Švecovi s Dočkalem není co vytknout," pochválil své svěřence trenér Slavie Karel Jarolím.

FK Teplice - Slavia Praha 2:4 (0:3)
Branky: 77. Fenin, 84. Kroupa - 7. a 29. Švec, 33. Fořt, 57. Dočkal. Rozhodčí: Damková - Zlámal, Novák. ŽK: Hunal, Doležal - Aračič, Švento, Latka, Dosoudil. Diváci: 3682.
Teplice: Poštulka - Valenta (65. Stožický), Lukáš, Hunal, Klein - Doležal, Dort (8. Verbíř), Sabou, Jirsák - Fenin (79. Kroupa), Džeko. Trenér: Mareček.
Slavia Praha: Kozáčik - Hubáček, Latka, Dosoudil, Aračič - Krajčík, Dočkal (90. Vácha), Švec, Švento - Vlček (81. Gaúcho), Fořt (87. Necid). Trenér: K. Jarolím.