Liberec - Budějovice 2:0Liberec přehrál Budějovice a dotáhl se na Spartu

55. Košťál 1 : 0
64. Zápotočný (penalta) 2 : 0

Fotbalisté Liberce v loučení s ligovým podzimem ukončili sérii pěti zápasů, v nichž nepoznali radost z vítězství. Severočeši v nedělním duelu 17. kola nejvyšší soutěže porazili České Budějovice 2:0, když o jejich výhře ve druhém poločase rozhodly branky obránců a kolegů ze stoperské dvojice Košťála a Zápotočného. Úřadující mistři se tak bodově dotáhli na vedoucí Spartu, ta má ale k dobru pondělní dohrávku na Kladně.

"Vážím si toho, že jsme podzim dokázali zakončit vítězstvím. V první půli jsme měli hodně standardek, ale aktivita nebyla korunována gólem. První branka nám dodala psychickou sebedůvěru," řekl kouč Liberce Vítězslav Lavička.

Domácí byli v první půli lepší, vytvořili si šance, jenže branka Budějovic pro ně byla zakletá. Po jednom ze závarů zkoušel vystřihnout nůžky Parks, ale mí ideálně netrefil. Pokus Blažka vyboxoval Filipko a poradil si i s hlavičkou Bílka z bezprostřední blízkosti. Liberec přišel už v 16. min. o útočníka Blažka, který se zranil a trenér Lavička místo něj poslal do hry Hodúra.

Po půlhodině hry nezaváhal Filipko při další střele Parkse a stihl stáhnout míč pod sebe i před dobíhajícím Pudilem. Balón z přímého kopu Janů v závěru půle prosvištěl těsně vedle tyče.

Domácí se však dočkali vytouženého gólu brzy po nástupu druhé půle. Centr Šinglára z pravé strany nestihl v 55. min. na malém vápně odvrátit do bezpečí Dvořák a stoper Košťál napálil míč pod břevno.  Za chvíli se skóre znovu měnilo, když střet střídajícího Žižky s Papouškem posoudil rozhodčí jako penaltový. "Penalta? To bylo pobavení v sále. Muselo to pobavit hráče i diváky. Viděl ji jen rozhodčí," řekl trenér hostí František Cipro.

Zápotočný pokutový kop bezpečně proměnil. Liberec si vedení bezpečně pohlídal, z velké převahy proti neškodnému soupeři však už další gól nepřidal. "Dopředu jsme byli málo aktivní, soupeř nám toho moc nedovolil," uznal Cipro.

FC Slovan Liberec - Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)
Branky: 55. Košťál, 64. Zápotočný z pen. Rozhodčí: Adámek - Chytil, Gallo. ŽK: Pospěch - Homoláč, Kladrubský, Peroutka, Volešák, Svátek. Diváci: 5645.
Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Košťál, Janů - Papoušek, Frejlach (80. Sales), Bílek, Pudil - Blažek (16. Hodúr), Parks (57. Pospěch). Trenér: Lavička.
Budějovice: Filipko - Kladrubský, Horejš (61. Žižka), Homoláč, Peroutka - Plocek, Volešák, Dvořák (77. Mrkvička), Černý - Táborský (70. Jeslínek), Svátek. Trenér: Cipro.