Rubriky:

1. liga

Fukala lákají evropské poháry

19. prosince 2006 12:25

Po šesti letech v bundeslize zažívá obránce MIlan Fukal opět zimní přípravu doma. Český bek je po návratu do Gambrinus ligy spokojený. "Užívám si domova, jsem skoro pořád s rodinou a hraji za svůj nejoblíbenější klub. Víc jsem si přát asi nemohl," říká Fukal v rozhovoru pro Právo.

 

Sport.cz

Po šesti letech v německé bundeslize máte za sebou tříměsíční angažmá v Jablonci. Splnilo vaše očekávání?
Jsme na pátém místě prvoligové tabulky za silnou čtyřkou, takže to mohu hodnotit pozitivně. Užívám si domova, jsem skoro pořád s rodinou a hraji za svůj nejoblíbenější klub. Víc jsem si přát asi nemohl.

Neuvažujete o návratu do reprezentace?
Když jsem pravidelně nastupoval v bundeslize, pozvánky do národního týmu nepřicházely. A vážně pochybuji o tom, že by mě trenér zval na reprezentační sraz z české ligy.

Zůstaňme tedy u domácí soutěže. Které zápasy se vám nejvíce vydařily a naopak?
Myslím, že mi vyšla třeba domácí utkání s Olomoucí, Libercem a Plzní. Nepovedl se mi poslední zápas v Mostu, kde jsem zbytečně zavinil gól. Byla to moje chyba, která se stát nesmí a nehledám pro ni výmluvy.

Jak se vám hrálo na postu stopera?
Začínal jsem na místě pravého obránce, ale pak mě trenér Rada přesunul do středu obrany. Snažím se plnit úkoly, abych byl platný pro mančaft. Myslím, že Štěpán Kučera byl ve stoperské dvojici dobrým partnerem. Ale spoluhráče si nevybírám a jsem rád, že hraji.

Čeká vás fotbalová zima, která je v Česku odlišná od německé. Jak tuto změnu vstřebáváte?
V Německu byla příprava tři týdny, kdežto u nás bude trvat dva měsíce. Je lepší hrát hned po krátké vánoční přestávce, než trénovat bez mistrovských zápasů až do března. V českém prostředí to zkrátka nejde a musím se tomu přizpůsobit. Ale o náplň přípravy nemám obavy. Hrajeme Tipsport cup a pak v únoru letíme na kyperské soustředění.

Jak vidíte jablonecké ambice pro jarní část sezóny?
Lákají mě evropské poháry. Mohlo by se nám to povést přes Pohár ČMFS, v němž jsme ve čtvrtfinále. Doufám, že zdoláme Plzeň a pak to může být zajímavé.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..