Rubriky:

1. liga

Látal si prožil zklamání i triumf

22. prosince 2006 08:13 - PRAHA

Oba póly návratu, tedy radostný i smutný, prožil Radoslav Látal. Ze Schalke odcházel, aniž by ho někdo vyhazoval. Podlehl touze vrátit se do Olomouce, odkud se vydal na svoji úspěšnou zahraniční misi.

"V Gelsenkirchenu jsem měl na stole smlouvu. Stačilo jen podepsat. Ve Schalke 04, s nímž jsem vyhrál Poháru UEFA, o mne byl zájem. Rozhodl jsem se vrátit domů a pak jsem toho hořce litoval. Byla to moje největší chyba. Ten půlrok v Olomouci byl nejhorším v mojí kariéře a v podstatě na to stačil jeden člověk," zavzpomínal Látal.

Z Olomouce šel do Baníku Ostrava. V první chvíli to vypadlo jako z nouze ctnost, jenže všechno bylo nakonec jinak. "To, co jsem prožil v Baníku, bylo úžasné. Začátek nebyl lehký, ale ten nemá jednoduchý žádný fotbalista, když přijde do nového klubu. Navíc, má-li za sebou úspěšné zahraniční angažmá. Fanoušci, trenér i vedení od něj čekají víc než od ostatních. V Baníku jsem ale našel perfektní partu a krásné fotbalové prostředí. Když jsme kráčeli za titulem, prožil jsem spoustu nádherných chvil. Byla to krásná náplast na olomoucké zklamání. Vyprodané Bazaly, nádherná choreografie fanoušků a pak titul. Fakt super a jsem vděčný, že jsem mohl být u toho. Kdybych se ale dostal teoreticky ještě někdy do situace rozhodování, hodně bych to zvažoval a asi bych to ýval ještě prodloužil," dodal Látal.

Horváth se vracel dvakrát

Pavel Horváth se vracel do české nejvyšší soutěže hned dvakrát. Poprvé to bylo z Turecka do Teplic. "Tenhle návrat se nepovedl. Nebyl jsem na něj připravený psychicky. Litoval jsem, protože v Teplicích byly velké ambice, na které tehdy nebyly podmínky ani mužstvo a kritika fanoušků se snesla na mne a na Karla Radu, který se také vrátil z ciziny. V závěru angažmá to vypadalo už jako nenávist, takže jsem přijal docela rád japonskou nabídku. Možná jsem měl všechno před Teplicemi zvážit, v Belgii, kam mě také chtěli, by mi asi bylo lépe. Ale nebrečím nad rozlitým mlékem a říkám si, že všechno špatné je pro něco dobré," rozhovořil se záložník, který podruhé vstoupil do řeky zvané Gambrinus liga letos na podzim.

"Přestup do Sparty jsem měl zvážený a byl jsem připravený. Věděl jsem, že jdu do mužstva, kde se o vysokých cílech jen nemluví, ale po všech stránkách pro ně klub vytváří podmínky a k dispozici je kvalitní tým. Teď jsem opravdu šťastný, protože jsme se dokázali probojovat do čela ligy. Sám cítím, že mohu mužstvu dát ještě víc a věřím, že po kvalitní zimní přípravě tomu tak i bude," nabídl srovnání Horváth.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..