Příbram - Ústí nad Labem 5:2Středočeši si na závěr turnaje aspoň vylepšili skóre

Fotbalisté Příbrami mohli v posledním duelu zimní Tipsport ligy ještě teoreticky pomýšlet na účast v maltském Final four, ale potřebovali uhrát poněkud nestandardní výsledek - porazit Ústí o 5 gólů. Tak vysokého vítězství nedosáhli, i když výhrou 5:2 si celkové skóre notně vylepšili.

Antonín Fantiš z Příbrami během utkání s Baníkem.

Atak pětigólové výhry začal dostávat trhliny již po pár minutách, kdy se trefil ústecký Šmehýl. Konec příbramských nadějí pak znamenala druhá branka z kopačky Krátkého. Do přestávky už jen Hlúpik snížil.

Teprve po ní Příbram zabrala. Když v 81. minutě Jandera dovršil hattrick, byla Příbram dva góly od finále na Maltě. Dalších gólů a postupového výsledku minimálně 7:2 však už Středočeši nedosáhli.

Utkání Prešov - Baník Ostrava ve skupině D bylo kvůli počasí přeloženo na čtvrtek.

Fotbalová Tipsport liga:
Skupina A (Praha-Xaverov):
Příbram - Ústí nad Labem 5:2 (1:2)
Branky: 50., 71. a 81. Jandera, 37. Hlúpik, 65. Fantiš - 10. Šmehýl, 30. Krátký. ČK: 57. Šmehýl (Ústí).
Příbram: Švenger - Skácel, Nitrianský, Nový, Jablonský (46. Rezek) - Voltr, Katidis (46. Jandera), Průcha, Kilián (58. Januška), Hlúpik - Fantiš. Trenér: Csaplár.