Rubriky:

1. liga

Mareš přestoupil z Petrohradu do Sparty

12. ledna 2007 10:24 - PRAHA

Fotbalová Sparta Praha v pátek ohlásila první přestup letošní zimní přestávky: do klubu se po čtyřletém působení v Zenitu Petrohrad vrací obránce Pavel Mareš, člen širšího kádru české reprezentace.

 

archiv

ČTK informaci o přestupu oznámil mluvčí Sparty Lukáš Přibyl, podle kterého třicetiletý hráč podepíše na Letné v nejbližších dnech smlouvu do 30. června 2009.

O Marešově přestupu se mluví už od léta, ale až nyní se rozhodl desetinásobný reprezentant a účastník Eura 2004 změnit dres. Vedle Sparty měl nabídky i z Paris St. Germain, ale rozhodl se nakonec vrátit tam, odkud do ruské ligy odešel. I proto, že o něj měl zájem trenér Michal Bílek.

"Pavel je velmi zkušený fotbalista, který zvýší konkurenci v obraně a bude pro nás určitě přínosem," řekl o třicetiletém obránci pro klubové stránky trenér Sparty Michal Bílek.

Mareš je prý rád, že nejistota ohledně další jeho kariéry skončila návratem do Sparty. "Prahu mám moc rád a ve Spartě jsem již působil. A moc bych si přál, abych jí pomohl k dalšímu titulu," prohlásil fotbalista, který má na kontě v české lize 78 zápasů a šest gólů. V ruské lize nastoupil do 129 utkání, v nichž se trefil jedenáctkrát. Přestup je pro něj i předčasným dárkem k 31. narozeninám, které oslaví ve čtvrtek.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..