Rubriky:

1. liga

Slepička: Zranění jsem konzultoval s Honzou Polákem

12. ledna 2007 18:39

Hrotový útočník pražské Sparty Miroslav Slepička se vrací na fotbalové trávníky po vleklém zranění. Zlomená kost v kotníku jej vyřadila ze hry na více než půl roku, léčení nešlo podle představ hráče ani lékařů. "Když jsem se poprvé rozběhl, byl jsem štěstím bez sebe," líčil se znatelně podlomeným sebevědomím pětadvacetiletý Slepička ve čtvrtečním rozhovoru s novináři.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Dlouho jste nehrál, co se stalo?

Měl jsem zlomenou kost v kotníku. Dostal jsem na čtyři týdny sádru a vypadalo to, že léčba zabere tak dva měsíce. Jenže potom mě doktoři poslali na operaci a po ní přišla další sádra. Bylo to psychicky náročné. Když jsem nevěděl co bude dál, zavolal jsem Honzovi Polákovi, který měl stejné zranění ještě v dresu Brna.

Teď už je noha v pořádku?

Ještě to cítím, ale doktor mě pustil do plné zátěže. Fyzickou přípravu jsem zahájil před třemi měsíci.

Jak jste se cítil psychicky, když se léčba nepříjemně vlekla?

Napadaly mě i ty nejčernější myšlenky, nebyl bych první, kdo by musel skončit s fotbalem v mladém věku. Nejvíc mi pomáhala podpora rodiny a kondičního trenéra Aleše Kaplana. Když jsem se konečně opět rozběhl naplno, byl jsem štěstím bez sebe.

Sparta má v útoku velkou konkurenci, možná jí zvýší ještě příchod Kuliče z Mladé Boleslavi. Jakou máte šanci dostat se do sestavy?

Konkurence je vždy a všude. Pokusím se udělat maximu. Marka Kuliče znám ještě ze společného působení v Příbrami a moc se na něj těším.

Spekuluje se také o tom, že budete poslán na hostování do jiného klubu Gambrinus ligy, aby jste se rozehrál. Dost možná právě do Příbrami.

Nechci z Letné pryč, ale to záleží na klubu. Do Příbrami bych určitě nešel. Případná jednání s jinými kluby jsou na mém manažerovi.

Jaká je nálada v letenské kabině?

Zase tak často jsem se tam nedostal, měl jsem individuální program. Na konci podzimu byla ovšem daleko příjemnější, než na jeho začátku. Kluci opět vyhrávali podle očekávání a tlak na ně se uvolnil.

Kariéra
Starty za Spartu celkem/v lize: 41/16
Starty v lize: 112
Branky za Spartu celkem/v lize: 6/2
Branky v lize celkem: 14

David Kadlec, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..