Rubriky:

1. liga

Sivok: Na Letné mám ještě rozdělanou práci

15. ledna 2007 11:16

V průběhu tohoto týdne by mělo být jasné, zda Tomáš Sivok odejde už v zimním přestupním termínu do italského Udine. "Pokud by to bylo v lednu, pak by šlo o pětiletou smlouvu," vysvětluje kapitán Sparty v rozhovoru pro Právo podmínky přestupu.

 

čtk

Jak probíhala vaše jednání s Udinese Calcio a proč zrovna v Barceloně?
Prezident Udine pan Pozzi tráví hodně času v Barceloně, proto jsem letěl v úterý právě tam. Nejprve jsem absolvoval asi pětihodinové zdravotní testy, proklepli mě dokonale. Jednání s prezidentem klubu, v přítomnosti mého agenta Davida Nehody a jejich italského spolupracovníka, byla velice seriózní. Pan Pozzi mi vysvětlil filozofii klubu i proč si vybrali právě mne. Velmi mne to potěšilo. Na všem jsme se dohodli velice rychle, smlouva je udělána na čtyři a půl roku nebo na pět let. Pak už začala jednání mezi kluby.

Proč je rozdíl ve smlouvě půlroční?
Zatím není jisté, kdy do Udine půjdu. Pokud by to bylo v lednu, pak by šlo o pětiletou smlouvu. Kdybych odešel v létě, bude na čtyři a půl roku. Důvodem je skutečnost, že Udine se snaží prodat defenzívního ghanského záložníka Muntariho, který hrál i na mistrovství světa. Pokud ho neprodá, trenér chce, abych přesto přišel i za těchto okolností. Měl bych poněkud individuální program přípravy a čas bych využil k aklimatizaci v klubu a Itálii. Má tam přijít i Tomáš Zápotočný z Liberce, měli bychom to jednodušší. Existuje i varianta, že na jaře ještě zůstanu ve Spartě.

To by se vám nezamlouvalo?
Ale ano. Na Letné mám ještě rozdělanou práci. Chtěl bych Spartě pomoci k titulu. Pokud ale trenér Udine řekne, že se mám stěhovat, tak prostě pojedu.

Kdy by mělo být všechno jasné kolem vašeho přestupu a odchodu?
V průběhu tohoto týdne.

Ptal jste se spoluhráčů z reprezentace, kteří hrají v Itálii, co by vám radili?
Sám se mi ozval Pavel Nedvěd, mluvil jsem s Tomášem Ujfalušim i Markem Jankulovskim, který v Udine hrál. Zejména on mi říkal, že to je perfektní klub, a všichni mi shodně přestup doporučili. Totéž mi řekl v sobotu i Tomáš Řepka. Já jsem rád, že jdu do Itálie. Pro mne to je krok vzhůru a není to jen o penězích, jako bývají přestupy do Ruska nebo Turecka.

Už jste se zotavil z operace obou třísel, kterou jste prodělal před více než týdnem v Mnichově?
Jsem v pořádku. Už běhám, jezdím na kole a také posiluji. Připravuji se s mužstvem, ale jakmile jdou kluci trénovat s balónem, mám svůj program. Kopat začnu až v průběhu týdne, rozhodně nechci nic uspěchat. Zdravotních problémů jsem si užil v minulém roce dost. Věřím, že ten letošní bude lepší.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..