Spartu v Praze nachytali, Slavii dlouho trápili

Pokud jde o venkovní zápasy, zimní přestávku fotbalistům Teplic obroubily dva výjezdy do Prahy. Zatímco Spartu zaskočili a senzačně porazili, Slavii nakonec podlehli. Také v Edenu však pomalu sahali aspoň po bodu. V přiloženém videu se můžete podívat, jak porážku 0:2 po velké bitvě hodnotí.

Škoda té penalty. Bez ní bychom to dohráli na 0:0, litují hráči TeplicVideo: Sport.cz

Když Horova rána skončila za bezbrankového stavu na tyči, mohli myslet i na výhru. Další senzaci však už nezvládli.

„Mrzí mě, že jsme padli až v 83. minutě z penalty. Byla, a byla hloupá. Uhlídat Škodu ve vápně je těžké, na Jeřábka se nezlobím," hodnotí trenér Stanislav Hejkal.

Slávistický Panenka Tomáš Souček. Proměněnou penaltu věnoval dceřiVideo: Sport.cz

Teplický obránce stáhl po rohovém kopu domácího útočníka a po druhé žluté kartě byl vyloučen. „Přede mnou byl chumel hráčů, ale asi ho držel. Penalta asi jasná," uznává brankář Tomáš Grigar.

„Svoji střelu už jsem viděl v síti. Kdybych dal gól, věřím, že už bychom výhru udrželi. Nakonec rozhodla penalta. Nemáme se za co stydět, Slavia je nejsilnější soupeř, na kterého jsme mohli narazit," přidává se Jakub Hora.

Jindřich Trpišovský prolomil své prokletí, v úvodním jarním kole konečně slaví vítězstvíVideo: Sport.cz

Severočeši jsou v tabulce osmí, pět bodů za skupinou, která bude v nadstavbě hrát o titul. V příštím kole hostí Mladou Boleslav.

„Na Slavii jsme mohli, doma musíme, což je těžší," uvědomuje si kouč Hejkal.