Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Liga skončí o tři týdny dříve

22. ledna 2007 15:16 - PRAHA

Letošní jarní sezona první fotbalové ligy skončí 27. května, tedy o tři týdny dříve, než se původně předpokládalo. Rozhodlo o tom pondělní zasedání prvoligových klubů v hotelu Wienna v pražském Suchdole. Současně se kluboví činovníci dohodli, že nedělní přenosy z fotbalové ligy budou začínat stejně jako na podzim ve 20:15.

 

Aleš Suchánek

Nečekané rozhodnutí sdělil novinářům šéf sportovního svazového úseku Ivo Lubas: "Některé kluby chtěly v nedělních přenosech změnu, Česká televize navrhovala začátek v 17:15, ale většina se postavila proti. Večerní přenosy jim prý vyhovují." Předpokládalo se opačné rozhodnutí, protože kluby během podzimu volaly po změně.

Liga měla původně skončit o tři týdny později, ale kvůli účasti jednadvacítky na mistrovství Evropy budou 18. dubna a 9. května odehrána dvě kola uprostřed týdne. "V těch dnech se mělo hrát čtvrtfinále a semifinále poháru, ale ta se budou hrát vždy o týden později. Česká televize chce také ze středečních ligových zápasů přinášet přímé přenosy," uvedl Lubas.

Jarní sezona začne v sobotu 10. března, a to jak v první, tak i v druhé lize. Známé už jsou také přenosy ze zápasů úvodního 18. kola: v neděli 11. března se bude hrát na ČT4 ve 20:15 zápas Sparta - Jablonec, v pondělí na ČT2 v 17:15 bude začínat utkání Liberec - Slavia.

Příští ročník je přizpůsoben reprezentaci

Mluvilo se také o termínové listině pro příští ročník, která bude schválena na dalším zasedání v závěru března. Liga by měla začít 4. srpna, naposledy se na fotbal půjde 8. prosince na 16. kolo.

Na jaře příštího roku se začne už 16. února, tedy téměř o měsíc dříve než letos. Důvod je jasný - liga musí skončit nejpozději 18. května, aby měl národní tým čas připravit se na případnou účast na Euru, které začne 7. června 2008 v Rakousku a Švýcarsku.

Některým týmům možná na jaře příštího roku ještě přibudou utkání. Slovan Liberec se dnes totiž vrátil k myšlence, aby se čtvrtfinále a semifinále Poháru ČMFS hrálo na dva zápasy. "Bylo by to v termínech, kdy finišují evropské poháry a kdy se nepředpokládá česká účast," vysvětlil Lubas. O libereckém návrhu se však teprve bude jednat.

ČTK

Zrušit


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..