Rubriky:

Fortuna liga

Mladé pušky jsou v ráži. Hložek je pro Dočkala přírodní úkaz

27. února 2019 10:06 - Praha

Odchovanci vpřed, konečně v zimě zavelel nový sportovní ředitel Tomáš Rosický. Fotbalová Sparta má kde brát, absolventi strahovské akademie teď klepou i na dveře základní sestavy áčka. A návrat lídra Bořka Dočkala by jim měl pomoci, aby se v klidu a zlepšené atmosféře soustředili jen na svůj výkon. Vydařená bitva s Baníkem (3:2) byla dalším důkazem, že Hložek, Drchal a spol. mají co nabídnout. Ohlasy na téma si můžete poslechnout v přiloženém videu.

Sport.cz

Dvě jarní kola si musel počkat. Do bitvy o třetí příčku přišel až jako žolík, když Sparta hrála o deseti. Nejlepší letenský střelec zimní přípravy si hned připsal vítěznou trefu a vzhledem k počtu šancí mohl stihnout klidně i hattrick. O jeden gól přišel kvůli ofsajdu po konzultaci s videorozhodčím.

„Jednoznačně spokojenost. Byl jsem zvědavý, kdy moje šance přijde. Ale nervózní jsem nebyl, spíš jsem se těšil," libuje si devatenáctiletý Václav Drchal, který proměnil Dočkalův pas.

„Bořek měl velkou radost. V prvním utkání po návratu si připsal vítěznou asistenci, navíc podal velmi dobrý výkon. Přišel s ním jednoznačný lídr v kabině i na hřišti," poukazuje útočník.

Slavil ještě jednou, ale předčasně. „Vlastně škoda, že máme video," culí se bezelstně.

Pochvalu si vysloužil tak jako tak. „Byl výborný. Potřebovali jsme po vyloučení Štetiny větší pracovitost a hru rozhýbat. Vašek vypadal v přípravě dobře, nakonec mohl ještě přidat dva tři góly," oceňuje trenér Zdeněk Ščasný.

Sáčkovi věřil už před dvěma lety

Také oslavovaný navrátilec z Číny dodává, že všichni mladíci zařazení do áčka mají obrovský potenciál a před sebou velkou budoucnost.

„Během zimní přípravy jsem je měl denně na očích a viděl, jak jsou pracovití. Záleží jim, aby se tady prosadili," kvituje Bořek Dočkal.

Z tohoto zápasu mám víc zážitků než za poslední měsíce, přiznal po svém návratu Bořek Dočkal

Sport.cz

„U Sáčka jsem už při svém odchodu očekával, že do základu naskočí. Svůj potenciál teď také potvrzuje. Velký krok kupředu udělal také Frýdek. Nejenom nasazením, ale i tím, jak Martin vyburcuje mužstvo, jak se zklidnil na balonu. A Hložek je pro mě přírodní úkaz. Jaké má dispozice a sebevědomí v šestnácti letech, je v českých poměrech hodně neobvyklé," žasne Dočkal.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..