Fotbalisté Brna porazili v přípravě reprezentační dvacítku

BRNO

Fotbalisté Brna porazili v přípravném utkání na umělém trávníku v Brněnských Ivanovicích českou reprezentaci do dvaceti let 1:0. Jedinou branku vstřelil sedm minut před koncem z pokutového kopu Pavlík.

Ilustrační fotografie

Reprezentanti začali s elánem, získali proti zkušenějšímu soupeři i územní převahu. V deváté minutě trefil Vacek po střele hlavou tyčku a odražený míč poslal Střeštík pro změnu do břevna. Brňané postupně srovnali krok, v koncovce ale ve vyložených šancích chyběla Smutnému, Pacandovi i Schneiderovi přesnost.

Do druhého poločasu reprezentační dvacítka nastoupila ve zcela novém složení. Brňané měli hru více pod kontrolou, největší šanci promarnil v 76. minutě Besta, jenž z bezprostřední blízkosti mířil vysoko nad branku. Sedm minut před koncem po chybě obrany mladých reprezentantů srazil obránce Pimpara pronikajícího Vránu a nařízenou penaltu Pavlík bezpečně proměnil.