Liberec vyhrál v Tipsport Cupu, Ostrava a Brno v přípravě

OSTRAVA/MLADÁ BOLESLAV

Fotbalisté Baníku Ostrava porazili v dalším přípravném utkání druholigový Třinec 3:2 i přesto, že tým byl z převážné části tvořen pouze hráči rezervy. Liberečtí fotbalisté se rozloučili s účinkováním v letošním ročníku zimního turnaje Tipsport Cup vítězstvím 2:0 nad druholigovou Jihlavou.

Už před středečním zápasem měl Liberec v tabulce jisté druhé místo a Jihlavští poslední páté, z mladoboleslavské skupiny B postoupil do semifinále domácí klub.

Severočeši byli po celé utkání přesnější v kombinaci i v zakončení. V 22. minutě připravil první gól Papoušek. Liberecký středopolař prokličkoval z pravého křídla do vápna, přihrál Nezmarovi, a ten předložil míč neobsazenému Salesovi, jenž akci s přehledem zakončil. Po přestávce favorit přidal druhý gól, když Parks překonal jihlavskou obranu i s náhradním brankářem a do odkryté branky zvýšil na 2:0.

Trenér vítězů Vítězslav Lavička si pochvaloval úroveň utkání. "Jsem spokojen, že jsme zvládli zápas s nulou. Využili jsme toho, že máme hráče na reprezentačních výběrech, a dali příležitost i klukům z rezervního týmu," řekl novinářům liberecký kouč.

Tipsport Cup, skupina B:
Liberec - Jihlava 2:0 (1:0)
Branky: 22. Sales, 63. Parks. Rozhodčí: Příhoda - Košec, Teuber. Diváci: 50.
Liberec: Hauzr - Brezinský, Polák, Košťál, Janů (77. Šinglár) - Papoušek (46. Němec), Hodúr, Bílek (74. Věchet), Ančic (30. Liška) - Sales (46. Parks), Nezmar (46. Novotný).

Kladno vyhrálo na Plzní díky lepšímu začátku

Kladno vyšlo v dohrávce mostecké skupiny C vítězně ze souboje s ligovým rivalem z Plzně. Středočeši díky rychlým brankám Farbáka a Kousala vedli už po čtvrthodině o dvě branky, Plzeň stačila snížit až v 77. minutě, když skóroval Pilař.

Program Tipsport Cupu zakončí o víkendu sobotní semifinále a nedělní utkání o 3. místo a finále.

Tipsport Cup, skupina C:
Kladno - Plzeň 2:1 (2:0)
Branky: 5. Farbák, 14. Kousal - 77. R. Pilař. Rozhodčí: Hrubeš. Diváci: 50.
Kladno: Kostolanský - Williams (59. Strnad), Farbák, Killar, Hamouz - Kratochvíl (46. Michal), Šelicha (59. Pončák), Kaciáň, Kalina (65. Čáp) - Simpson, Kousal (15. Cigánek).
Plzeň: Daněk - Demeter, V. Procházka (46. T. Rada), Müller (46. P. Knakal), Smola - Petržela (46. Šíma), Trapp (46. R. Pilař), Malár, Limberský (46. Smejkal) - Malcharek, M. Jarolím (46. Borek).
1.Teplice43106:110
2.Most42025:46
3.Plzeň42024:46
4.Kladno42024:56
5.Blšany40130:51

Ostravští náhradníci zdolali Třinec

Ze stabilních členů kádru ostravského hlavního mužstva byli k dispozici pouze brankář Vašek, Metelka a Varadi. Podle původního plánu měl Baník nastoupit s áčkem, ale nakonec postavil jen kombinovaný výběr. Reprezentační povinnosti si totiž plní Klimpl, Rajtoral, Mičola a Böhm a ze zdravotních důvodů nemohli hrát Lukeš, Buček, Besta, Neuwirth a Tomašák.

Baník Ostrava - Třinec 3:2 (1:1)
Branky: 45. Ricka, 58. Prokeš, 81. Mucha - 3. Martinčík, 75. Hupka. Rozhodčí: Slavík. Diváci: 100.
Ostrava: Vašek - Lisický, Ricka, Řezník, Hančín - Švrček (46. Mucha), Metelka (46. Blažek), Husárik (78. Breškovec), Vrťo - Prokeš (87. Špiller), Varadi.

Brno porazilo dvacítku díky penaltě

Fotbalisté Brna porazili v přípravném utkání na umělém trávníku v Brněnských Ivanovicích českou reprezentaci do dvaceti let 1:0. Jedinou branku vstřelil sedm minut před koncem z pokutového kopu Pavlík.

Reprezentanti začali s elánem, získali proti zkušenějšímu soupeři i územní převahu. V deváté minutě trefil Vacek po střele hlavou tyčku a odražený míč poslal Střeštík pro změnu do břevna. Brňané postupně srovnali krok, v koncovce ale ve vyložených šancích chyběla Smutnému, Pacandovi i Schneiderovi přesnost.

Do druhého poločasu reprezentační dvacítka nastoupila ve zcela novém složení. Brňané měli hru více pod kontrolou, největší šanci promarnil v 76. minutě Besta, jenž z bezprostřední blízkosti mířil vysoko nad branku. Sedm minut před koncem po chybě obrany mladých reprezentantů srazil obránce Pimpara pronikajícího Vránu a nařízenou penaltu Pavlík bezpečně proměnil.

1. FC Brno - ČR "20" 1:0 (0:0)
Branka: 83. Pavlík z pen. Rozhodčí: Kocián. Diváci: 100.
Brno: Bureš - Nosko, Kuncl, Pavlík, Gjorevski (46. Besta) - Smutný, Siegl, Schneider, Partyš - Vrána, Pacanda (46. Mezlík).
ČR "20" - I. poločas: Fryšták - Held, Šimůnek, Suchý, Cihlář - Janda, Švec, Vacek, Mičola - Pekhart, Střeštík.
II. poločas: Frydrych - Jungr, Mazuch, Pimpara, Hanzlík - Vošahlík, Kalouda, Kúdela, Šturma - Fenin, Böhm.