1. liga

Sparta porazila Čáslav, Jun se blýskl hattrickem

17. února 2007 13:35 - PRAHA

Fotbalisté pražské Sparty ve svém posledním přípravném utkání před nedělním odletem na herní soustředění do Španělska porazili druholigovou Čáslav 4:0. Čistým hattrickem se v první půli blýskl útočník Tomáš Jun, který na podzim čekal na branku v nejvyšší soutěži marně. Své tři přesné trefy vměstnal do pouhých 16 minut. Výhru ligového lídra na konci první půle zpečetil záložník Daniel Kolář.

PRÁVO/Lukáš Táborský

Jun věří, že mu vydařený kousek pro další část přípravy pomůže. "Je to dobré hlavně pro psychiku. Když dá útočník tři góly, tak by se to mohlo pozitivně odrazit. Ale na druhou stranu to je pořád jenom příprava," řekl Jun po utkání.

"Někdy to takhle prostě sedne, člověku tam padne všechno, do čeho kopne," uvedl. Marně lovil v paměti, kdy se za Spartu trefil naposledy. Nakonec si vzpomněl, že to bylo loni v září v pohárovém utkání v Bystrci, kde pečetil vysokou výhru 6:0.

Čtyřiadvacetiletý útočník vstřelil v sobotu nejrychlejší hattrick v kariéře. Naposledy skóroval třikrát v jednom utkání ještě v dresu jednadvacítky v kvalifikaci proti Rumunsku, ale tam jeho trefy dělilo 53 minut. "Dnes jsem hodně těžil z výborných akcí spoluhráčů. Určitě jim budu muset něco šoupnout do společné kasy, za hattricky se platí i v přáteláku," usmíval se Jun.

Po letním návratu z tureckého Trabzonsporu se Jun podzimem protrápil a skončil na lavičce náhradníků. V sobotu však nechal vzpomenout na pověst kanonýra, který se předloni stal králem ligových střelců. Poprvé se trefil už v osmé minutě po narážečce s Kiselem, po čtvrthodině usměrnil hlavou do branky trestný kop Matušoviče a ve 24. minutě zblízka poslal do sítě další centr z pravé strany.

"Určitě to je pozitivní zpráva. Tomáš měl v přípravě problémy, naplno začal trénovat teprve před deseti dny a teď se konečně po dlouhé době prosadil. Naznačil své schopnosti, měl dobrý pohyb, snažil se," řekl kouč Michal Bílek, který nechal odpočívat útočníky Doška se Slepičkou či záložníka Horvátha.

Další zápas sehraje Sparta v úterý už ve Španělsku proti Legii Varšava.

Sparta Praha - Zenit Čáslav 4:0 (4:0)
Branky: 8., 15. a 24. Jun, 45. Kolář. Rozhodčí: Jára. Diváci: 305.
Sparta: Zich - Pospěch (46. Mareš), Řepka (46. Kučera), Drobný, Zabavník - Kolář (46. Kóňa), Kisel, Sylvestre (46. Hušek), Matušovič (46. Šimák) - Rezek (46. Kulič), Jun. Trenér: Bílek.

Časová osa: 1. liga