Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

První cíl jsme splnili, oddechl si teplický Hejkal po setrvání v desítce

27. dubna 2019 21:22 - teplice

Nakonec i utrápená bezbranková remíza s Příbramí v kombinaci s ostatními výsledky 30. kola stačila fotbalistům Teplic k uhájení desátého místa v prvoligové tabulce. Trenér Severočechů Stanislav Hejkal ale přiznal, že prožíval nervy do posledního hvizdu i krátce po něm. „Sledovali jsme souběžně hraný zápas na Slovácku, a kdyby tam Bohemka vyhrála, byli bychom jedenáctí, čehož jsme se báli. Takhle jsme splnili první cíl,“ oddechl si kouč.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Kdy jste uvěřil, že vám prostřední skupina v lize neunikne?

Po skončení našeho utkání s Příbramí zbývalo na Slovácku asi dvacet sekund do konce. Kdyby dalo Slovácko gól, nic by se s ohledem na naši pozici nedělo, ale pokud by to dokázala Bohemka, bylo by to pro nás špatné. Zároveň jsme věděli, že Opava neuspěla se Spartou a tím nás nemůže ohrozit. Prostě jsme rádi, jak tohle kolo dopadlo. Je to za námi a můžeme se v klidu chystat na boje v prostřední skupině, konkrétně na dvojzápas s Mladou Boleslaví.

Zápas Teplic s Příbramí moc pohledného fotbalu nenabídl. Čekal jste tak nervózní duel?

Především musím říci, že jsme předtím promarnili tři mečboly. Nelze se divit, že po třech porážkách v řadě nám chyběla herní kvalita. Byli jsme si toho vědomi. Proto napětí, chyby, ztráty míčů. Špatně jsme zahrávali standardní situace, nebyl to moc koukatelný zápas, z naší strany protrpěný a odbojovaný. Klukům ale nemohu vytknout snahu a zaujetí, jenom ta fotbalovost nám scházela.

Zleva Jakub Hora z Teplic a Matěj Chaluš z Příbrami.

Ondřej Hájek, ČTK

Co pro Teplice znamená, že se vyhnete obávané skupině o udržení?

Jelikož se výsledky sešly tak, jak nám to vyhovuje, naštěstí se nemusíme ohlížet v tabulce pod sebe. Uvědomuji si, že by bylo hodně složité hrát s mužstvy, která se zvedají. Ať už znovu se Slováckem, Bohemkou, Karvinou a dalšími. Takhle zůstáváme relativně v klidu, a věřím, že předvedeme s Mladou Boleslaví daleko lepší výkony než v posledním ligovém měsíci.

S čím půjdete do semifinálového klání ve skupině o Evropu?

Snad z nás spadne tíseň a Teplice budou zase tím mužstvem jako v listopadu a v březnu. S Boleslaví ale máme negativní bilanci. Tam jsme remizovali, doma ve druhém jarním kole prohráli a matematicky bychom tedy už mohli vyhrát (úsměv). Víme o kvalitách Komličenka, který dal v sobotu zase dva góly. Z psychologického hlediska je naše výhoda ve faktu, že Boleslav bude favoritem. Proto můžeme hrát uvolněněji, a zápasy, v nichž nejsme pod tlakem, se nám hrají lépe.

Spřádáte už myšlenky i na příští sezonu?

Potřebujeme kádr okysličit příchodem nových hráčů, aby se strachování o desítku v tabulce neopakovalo. Není nutné mít pětadvacet hráčů, ale stačí osmnáct, když všichni budou konkurenceschopní. Chceme rozvířit stojaté body, jinak bude příští rok velmi těžký.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..