Sparta v další přípravě nestačila na dánský Esbjerg

Fotbalisté Sparty Praha prohráli v dalším přípravném utkání na soustředění ve Španělsku s dánským Esbjergem 0:2. Podle informací klubového webu nepodali proti šestému celku dánské ligy špatný výkon, ale zcela propadli v koncovce. Možnost napravit páteční zaváhání dostane vedoucí tým ligové tabulky v neděli od 16:00 v zápasu s ruským Rostovem.

Baník Ostrava zvítězil i v druhém utkání na soustředění v turecké Antalyi, dnes porazil šestý tým ukrajinské ligy Lvov 3:1. Soupeř přitom v poločase vedl, ale po přestávce ho Baník přitlačil a z převahy vytěžil tři góly. Dva dal Magera, výhru pak stvrdil Mišinský. "Ve druhé půli jsme byli živější, byl to z naší strany hodně povedený poločas," řekl na klubovém webu trenér Karel Večeřa.

Také jablonečtí fotbalisté v dalším přípravném duelu na soustředění na Kypru vyhráli, Olympiakos Nikósie dnes porazili 3:2. Dva góly dal Svátek, Fukal z penalty pak strhl výhru definitivně na stranu Severočechů. Celý zápas v jejich dresu už odehrál i Luboš Loučka, který se v týdnu do klubu natrvalo vrátil ze Sparty Praha.

Zápas Plzně s dánským Midtjyllandem se bude hrát až v sobotu od 15:00.