Fotbalisté Boleslavi a Sparty v přípravě neinkasovali

V předposledním přípravném utkání před startem jarní sezóny ve středu fotbalisté Mladé Boleslavi zdolali druholigový tým Ústí nad Labem 3:0. První vítězství na španělském soustředění vybojovali fotbalisté Sparty Praha. Dánský Silkeborg porazili 3:0 v utkání, které pro český klub bylo poslední zkouškou před startem jara.

Ilustrační fotografie

Soustředění pro sparťany skončí čtvrtečním návratem do Prahy a v úterý nastoupí v prvním soutěžním zápase, pohárovém čtvrtfinále, proti Marile Příbram.

Sparťané měli výborný úvod, dva předchozí zápasy na herním kempu je dostatečně motivovaly. Po centrech Matušoviče měli šance Rezek i Kulič, ale branky se Pražané dočkali až po necelých dvaceti minutách po Šimákově rohu: ten přizvedl Rezek a Kulič z deseti metrů prostřelil vše.

Reprezentační útočník byl také u druhého gólu, který vstřelil Rezek z penalty po faulu na Kuliče. Skóre uzavřel v druhém poločase Šimák, jehož rána z dvaceti metrů zamířila přesně pod břevno.

Sparta ale v utkání přišla o záložníka Luboše Huška, který v 74. minutě skončil na nosítkách. "Přisedl si v pádu levou nohu a otočil v koleni. Po prvním vyšetření to vypadá na natažené postranní vazy. Snad to není přetržené, to ukáže až další vyšetření v Praze," řekl ke zranění sparťanský lékař Jiří Váchal na klubovém webu.

Trenér Michal Bílek však věří, že defenzivní záložník Hušek bude do utkání s Příbramí v pořádku. "Z naší strany to bylo nejlepší utkání v přípravě. Hrálo se ve vysokém tempu, na týmu byla vidět touha vyhrát. Celé soustředění mohlo být výsledkově lepší, ale poslední utkání se nám povedlo nejen výsledkem, ale především po herní stránce," pochvaloval si trenér.

Sparta Praha - Silkeborg IF 3:0 (2:0)
Branky: 19. Kulič, 31. Rezek z pen., 55. Šimák
Sparta: Blažek (46. Poštulka) - Pospěch, Řepka, Drobný, Zabavník (82. Mareš) - Kolář (82. Kóňa), Hušek (74. Kisel), Šimák (82. Sylvestre), Matušovič (65. Ančic) - Rezek (46. Došek), Kulič (57. Jun).

Do té doby byl souboj poměrně vyrovnaný, ale po návratu na trávník už byli domácí jasně lepší. Svou převahu ale mladoboleslavští hráči brankově vyjádřili až po přestávce trefami Rolka, Rajnocha a Kysely v rozmezí jedenácti minut.

Hosté mohli snížit v 71. minutě, Procházka však neuspěl. Po sólu se snažil přehodit brankáře Kučeru, ale trefil tyč a Sedlákovu dorážku srazil obránce Rajnoch na roh.

Poslední přípravný zápas sehraje Mladá Boleslav v neděli 4. března rovněž v domácím prostředí. Jejím soupeřem bude od 15:00 druholigová Viktoria Žižkov.

FK Mladá Boleslav - FK Ústí nad Labem 3:0 (0:0)
Branky: 52. Rolko, 60. Rajnoch, 63. Kysela. Rozhodčí: Hrubeš. Diváci: 200.
M. Boleslav: I. poločas: Kučera - Ševinský, Kopic, Rajnoch, Nesvadba - Nečas, Abraham, Ordoš, Fabián - Holub, T. Sedláček.
II. poločas: Kučera - Brunclík, Rajnoch, Rolko, Nesvadba (66. Pára) - Dittrich, Matějovský, Pecka, Fabián - Kysela, Mikolanda.

Strůjci hladkého vítězství Českých Budějovic nad divizními Strakonicemi byli především útočníci: Václav Mrkvička se blýskl hattrickem a své úvodní trefy v dresu Dynama se dočkala i nová posila Jan Holenda.

Nejvyšší výhra prvoligového celku v letošní zimní přípravě potěšila i kouče Českých Budějovic Františka Cipra. "Ve hře byly některé věci, které se mi líbily. Jinak to byl typický přípravný zápas, soupeř za stavu 3:0 odešel," řekl Cipro. Generálku na ligu sehrají jeho svěřenci v pondělí od 15:30 v Liberci.

Dynamo České Budějovice - Strakonice 9:0 (4:0)
Branky: Mrkvička 3, Táborský 2, Holenda, Poborský, Kladrubský, Žižka.
Budějovice: Miski (46. Křížek) - Kladrubský, Horejš, Peroutka (46. Tischler), Žižka (68. Pravda) - Poborský (68. Gruber), Skála (46. Dvořák), Adamec (68. Hrbáč), Plocek (68. Černý) - Holenda (68. Schön), Táborský (46. Mrkvička).