Plzeň - Jablonec 2:1Viktoria sestřelila protivníka v závěru, hrdinou se stal Beauguel

11. Doležal 0 : 1
84. Holeš (vlastní) 1 : 1
88. Beauguel 2 : 1

Plzeň

V sobotu dostali od vedoucí Slavie dárek, fotbalisté Plzně ho nakonec přijali. Na ligového lídra se díky výhře nad Jabloncem (2:1) dotáhli na pouhé dva body. V úvodním kole Skupiny o titul ale s Jabloncem dlouho prohrávali gólem Doležala, hosté pak zahazovali jednu šanci za druhou. V závěru však nejprve vyrovnali zásluhou vlastní trefy Holeše, vítězný gól pak obstaral v závěru Beauguel.

Hráči Plzně se radují z vítězství.

Jablonec pětkrát v řadě venku neskóroval, nepříznivou sérii zlomil hned v úvodu utkání. Limberský na polovině hřiště přišel o míč, rychlý brejk s přehledem zakončil Doležal. Autorovi hattricku do sítě Ostravy ze závěrečného kola základní části předložil míč jako na podnosu Trávník.

Plzeň, která nastoupila bez zraněného kapitána Hubníka, byla jako opařená. Lehce se probrala v 21. minutě, kdy po centru z levé strany trefil Řezník v pádu tyč. Jinak na trávníku vládli hosté, kteří do přestávky mohli vedení navýšit.

Po úniku Holeše ale Považanec nezvládl zakončení. Míč se ještě dostal k Jovovičovi, jehož ránu zblokoval Pernica. Jovovič byl při chuti, po samostatné akci pálil o centimetry vedle.

Domácí ohrozili jabloneckou branku až v závěru poločasu, kdy levačkou vystrašil Hrubého Hořava.

Po hodině vymyslel střídající Bakoš báječnou přihrávku na Řezníka, který z osmi metrů napálil míč vysoko nad. Domácí obránce za pár okamžiků hrubě chyboval v rozehrávce, přihrál na malém vápně stojícímu Doležalovi. Ten ještě přihrál lépe postavenému Kratochvílovi, Hruška však vytáhl fantastický zákrok a udržel Viktorii ve hře. Vzápětí se Hruška blýskl při likvidaci střely střídajícího Vatajelua a obrovské šance Doležala.

Hosté toho poté mocně litovali. Nejprve se do vlastní sítě trefil Holeš, obrat Plzně dokonal vzápětí Beauguel. Viktoriáni tak díky skvělému závěru mají boj o titul ve vlastních rukách.

Skupina o titul - 1. kolo:
Viktoria Plzeň - FK Jablonec 2:1 (0:1)
Branky: 84. vlastní Holeš, 88. Beauguel - 11. Doležal. Rozhodčí: Berka - Flimmel, Podaný - Královec (video). ŽK: Chorý - Hovorka, Trávník, Holeš. Diváci: 7943.
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Pernica, Limberský - Kopic (77. Kayamba), Hořava (63. Pačinda), Hrošovský, Kovařík - Beauguel, Chorý (38. Bakoš). Trenér: Vrba.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol - Hübschman - Kratochvíl (85. Acosta), Trávník (89. Pilík), Považanec, Jovovič (69. Vatajelu) - Doležal. Trenér: Rada.