Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Vrba: Druhé místo je pro Plzeň dobré, koukáme se však ještě nahoru po Slavii

15. května 2019 20:48 - Praha

Psychická výhoda měla být na straně soupeře, který přijel do Plzně s čistou hlavou, třemi výhrami v řadě, jistotou třetí příčky a výhodou jednoho dne na přípravu k dobru. Fotbalisté Viktorie ovšem rychle zapomněli na klíčovou porážku v Edenu a připravili Spartě její nejvyšší porážku v samostatné lize (4:0). „Stejným poměrem jsme na jaře prohráli na Letné, takže jsme jim měli co vracet. Pokud jde o porážku na Slavii, s mužstvem jsem po ní neměl žádný problém,“ ujišťuje trenér Pavel Vrba.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pokud by během středečního večera uhráli méně bodů než Slavia, definitivně by jí předali mistrovskou štafetu. Viktoriáni však ještě žijí. Spartu smetli a pořád lídrovi tabulky komplikují život. Navíc podali svůj nejlepší jarní výkon.

„Tak to neberu. Podle mě máme velice dobré jaro, lepší než loni. Bohužel se nám nepodařilo vyhrát na Slavii, což je komplikace. I když za stavu 0:0 jsme tam měli jednu velkou šanci. Skončíme v lize nejhůř druzí, což pro Plzeň není špatné, ale koukáme se pořád ještě i výš," ujišťuje kouč Pavel Vrba, že Slavia nedostane nic zadarmo.

Pomsta byla sladká

„Zápas se Spartou nám celkem vyšel. Dobře jsme bránili a chodili do brejků. Vytvořili jsme si hodně šancí a mohli dát ještě víc gólů než čtyři. Chceme vyhrát ještě oba zbývající zápasy a Slavii co nejvíc její roli ztížit," ujišťuje Jan Kovařík, se dvěma trefami hrdina duelu.

Tomáš Hořava (vlevo) slaví první branku Plzně. Vpravo je Alexandru Chipciu ze Sparty.

Miroslav Chaloupka, ČTK

Viktoriáni si počkají, jak dopadne duel Slavie s Jabloncem.

Pomsta Spartě za nedávnou porážku 0:4 byla každopádně dokonalá.

„Já jsem ji v hlavě před zápasem rozhodně měl. A jsem rád, že jsme ji oplatili se vším všudy," usmívá se Kovařík.

Zatímco Sparta hrála s Libercem již v sobotu, Viktoria na Slavii až v neděli.

„Jsem rád, že se po dnešku nebude psát, že Plzeň nemá kondici," triumfuje Vrba.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..