Rubriky:

1. liga

Fotbalisté Budějovic se s Mostem utkají podle plánu

16. března 2007 13:00 - PRAHA

Zápas 19. kola první fotbalové ligy mezi Českými Budějovicemi a Mostem se v neděli 18. března bude hrát podle plánu. Rozhodl o tom soutěžní úsek fotbalového svazu poté, co obdržel zdravotní zprávu z vyšetření hráčů jihočeského klubu, které od konce minulého týdne sužují potíže. Vyšetření neprokázalo infekční onemocnění, ale pouze přítomnost viru. ČTK to řekl šéf svazového oddělení pro profesionální fotbal Ivo Lubas.

 

Sport.cz

Podle Lubase byla páteční zpráva z Českých Budějovic rozhodující. "Podle lékařů jde pouze o virózu, zápas se tudíž hrát může. I v zájmu domácích je, aby se utkání neodkládalo," řekl Lubas.

Jihočeši čekali v pátek do 11 hodin na výsledky testů a po dopoledním tréninku se definitivně rozhodli. "Čekali jsme, jak to bude vypadat. Jsme rádi, že se hráči ze střevní virózy dostali a jsou schopní hrát. Je pro nás důležité odehrát první domácí zápas, v dubnu je termínová listina neskutečně nabitá," řekl ČTK výkonný ředitel Dynama Zdeněk Kořínek.

Odehrání zápasu přivítal i kouč František Cipro. "Není moc kam ho odkládat, navíc nám příští týden odjíždějí s reprezentační jednadvacítkou tři hráči," uvedl trenér Dynama.

Už před nedělním debaklem 0:5 v Brně si řada hráčů jihočeského klubu stěžovala na potíže a počátkem týdne bylo indisponováno už deset fotbalistů a také Cipro. Všichni pak ve středu v nemocnici podstoupili vyšetření, ale většina z nich už dva dny trénuje.

"Stav některých ještě není ideální, ale mají ještě dva dny čas. Ani já ještě nejsem úplně fit, neběhám. Hlavní ale je, že nehrozí žádná infekce," prohlásil Cipro. Jak se střevní viróza do jihočeské kabiny dostala, netuší. "Asi to někdo přitáhl zvenku. Začal s tím Plocek, ale teď už je zbytečné to řešit. Snad nám risk vyjde," doufal kouč.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..