Příbram - Sparta 0:2Sparta v Příbrami napravila propadák s Jabloncem, vyhrál i Liberec

24. Kulič 0 : 1
36. Šimák 0 : 2

Fotbalisté pražské Sparty v nedělním utkání 19. kola Gambrinus ligy napravili porážku z minulého kola s Jabloncem a po výhře v Příbrami 2:0 se posunuli opět na první místo tabulky. Z něj je po pondělní dohrávce s Brnem mohou sesadit hráči Slavie. Plzeň překvapivě vyhrála 2:1 v Teplicích, Mladá Boleslav porazila 2:0 Jablonec. České Budějovice hrály s Mostem bez branek.

Svůj první ligový gól ve sparťanském dresu a v tomto ročníku vůbec vstřelil Kulič, další přidal ještě do přestávky Šimák. Trenér Michal Bílek změnil ve srovnání s debaklem od Jablonce sestavu hned na pěti místech a do základní jedenáctky vrátil uzdravené hráče Doška, Kadlece i Huška.

Jablonec nezopakoval výkon, který mu před týdnem vynesl senzační výhru na Letné, a na hřišti dalšího uchazeče o titul v Mladé Boleslavi prohrál 0:2. Vůbec poprvé se mezi ligové střelce zapsal Dittrich, který přišel v zimní přestávce ze Sokolova. Body pak pojistil Rajnoch. Jeden z hrdinů výhry nad Spartou Loučka tentokrát uviděl červenou kartu.

Fotbalisté Plzně vyhráli v Teplicích 2:1. Domácí sice vedli po brance Lukáše, ale hosté v druhém poločase skóre otočili trefami Limberského a Müllera. Na Stínadlech vyhráli poprvé po pěti porážkách za sebou, novému hlavnímu trenérovi Teplic Bartlovi tak premiéra před domácím hledištěm zhořkla.

Ščasný musel na tribunu

Fotbalisté Mostu měli v Českých Budějovicích blízko k výhře na hřišti soupeře, o niž marně usilují už sedmnáct zápasů. S Dynamem remizovali 0:0, ale trenér Zdeněk Ščasný byl přesvědčen, že jim rozhodčí upřel regulérní gól. Za protesty po odmávání ofsajdu byl vykázán na tribunu.

Pokus posledního Slovácka přiblížit se týmům před ním v sobotu v Ostravě nevyšel. Hosté sice dlouho vzdorovali, ale 19 minut před koncem je pokořil David Střihavka. Kanonýr Baníku se díky deváté trefě v této sezóně vyhoupl na první místo v tabulce střelců.

Zlín stále marně hledá ztracenou střeleckou mušku a dál zůstává v pásmu bezprostředního ohrožení. V sobotu s Kladnem to byl už třetí zápas za sebou, který skončil 0:0. Jedinou šanci měl Činčala, který v 51. minutě trefil hlavou břevno.

Slovan Liberec porazil Sigmu Olomouc 2:1 a po první jarní výhře se vrátil na třetí místo tabulky, o které přišel jen na necelé tři hodiny. Hosté ani dnes neutekli z pásma bojů o záchranu. Oba góly Severočeši vstřelili v úvodu poločasů a jak na trefu Hodúra tak i Blažka přihrával záložník Papoušek, hosté snížili v závěru po střele Štěpána.