Fotbalová Slavia obrátila utkání s Brnem a je v čele tabulky

Souboj šestého celku s druhým průběžné tabulky nabídla pondělní dohrávka fotbalové Gambrinus ligy. Pražská Slavia hostila Brno a po výhře 2:1 se opět dostala do čela tabulky. Po většinu utkání přitom prohrávala, vítěznou trefu zařídil až pět minut před koncem záložník Krajčík.

Slavia vstoupila do utkání aktivně, ale příliš velké úvodní peklo hostům z Brna nepřipravila. Domácí sice měli míč převážně na svých kopačkách, jednalo se však spíše o náznaky opravdového nebezpečí. Hostující brankář Lejsal dostal již ve druhé minutě žlutou kartu, když mimo pokutové území hasil nebezpečí před dotírajícím Vlčkem. Tomu šanci z následné standartní situace z hlavy sebral brněnský Holek.

Na druhé straně po Poláchově centru propadl míč až k Vránovi, ten ale svou střelu nenabil dostatkem energie. Hned z protiútoku se sám před Lejsalem zjevil útočník Slavie Vlček. Šanci nedokázal proměnit a navíc byl v ofsajdu. V deváté minutě po centru Střeštíka těsně přestřelil brněnský Vrána. Jeho střela byla tečovaná, z následného rohu již hosté udeřili. Po nedůsledném pokrytí zavěsil zblízka pod břevno Okleštěk.

Inkasovaný gól dostal Slavii do útlumu, nedařila se jí rozehrávka, v záloze se prosazoval pouze Krajčík. Brno využívalo nepřesností soupeře k rychlým kontrům. Jejich tahounem byl Aleš Besta, podporovaný Vránou. Málem ale udeřilo na druhé straně. Důrazný Vlček přetlačil gólmana Lejsala, míč, pomalu směřující za brankovou čáru museli hostující obránci uklidit do bezpečí.

Tahoun Švento se před poločasem rozehrál

V jednatřicáté minutě vyrazil do brejku technicky vybavený Švento, jeho průnik zastavila hostující obrana faulem. Závar po následné standartní situaci utnul střelou nad slávistický Vlček. O pět minut později netrefil ve výhodné pozici u penaltového puntíku brněnský Střeštík odražený míč po centru Polácha.

Vzápětí se řítil Švento na branku Brna po rychlé narážečce s kapitánem Jarolímem. Únik zakončil prudkou střelou levačkou, která minula pravý horní kout hostující svatyně. Na konci poločasu slávistický Janda ve své teprve druhé dobré akci obešel dva protihráče a byl faulován. Nadějný přímý kop těsně za šestnáctkou poslal kapitán Jarolím pouze do zdi, a tak šla Slavia do kabin s jednogólovým mankem.

Tam zřejmě ´sešívané´ čekal nepříjemný uragán od trenéra Jarolíma, protože do druhé půle domácí vlétli s velkou chutí. A taky se dvěma novými muži Necidem a Costou. Prvně jmenovaný se brzy dostal do slibné šance, hlavička ze záklonu ale postrádala potřebnou razanci. Ten samý hráč se v třiašedesáté minutě uvolnil na velkém vápně, half-volejem trefil pouze střed brány.

Střídající Costa nastartoval obrat v závěru

Udeřit mohlo za pět minut na druhé straně. Střeštík se ze strany propracoval až do nebezpečné blízkosti Vorla a jeho přízemní střela jen těsně minula pravou tyč. Vzápětí nedokázal po rohu propálit hradbu těl Slávista Krajčík. Co se nepodařilo jemu, dokázal střídající Costa v 78. minutě. Jeho skákavá střela levačkou si našla cestičku až do sítě Brna.

Slavia chtěla na první místo ligové tabulky a tomu odpovídal i tlak, který vyvinula po první brance. Vlček se nejprve neúspěšně pokusil hlavičkou přehodit brněnského Lejsala. V 85. minutě trefil tentýž hráč tyč po slovenské uličce v podání Mateje Krajčíka, aktivní záložník poté dorážkou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Když pak domácí brankář Vorel zneškodnil poslední nebezpečnou střelu hostí z rohu vápna, ukořistila Slavia důležité tři body v boji o ligový titul.

Slavia Praha - 1. FC Brno 2:1 (0:1)
Branky: 78. Costa, 85. Krajčík - 8. Okleštěk. Rozhodčí: Franěk - Kordula, Večeřa. ŽK: Hubáček, Aračič - Lejsal, Okleštěk. Diváci: 3648.
Slavia: M. Vorel - J. Vorel (46. Necid), Dosoudil, Aračič, Hubáček - Krajčík, L. Jarolím, Švec (46. Costa), Švento - Vlček, Janda (68. Hrdlička). Trenér: K. Jarolím.
Brno: Lejsal - Kuncl, Mazuch, Trousil, Siegl - A. Besta, Polách (78. Zelenka), Holek, Okleštěk - Střeštík (88. Pacanda), Vrána (66. Pavlík). Trenér: Mazura.