Rubriky:

1. liga

U Williamsu může o titul bojovat kdokoli

8. července 2003 15:12 - PRAHA

Na týmovou režii si v britské stáji formule 1 Williams nepotrpí. Na rozdíl od největšího konkurenta Ferrari nesvazují své jezdce Ralfa Schumachera a Juana Pabla Montoyu taktikou. "Nikoho nepreferujeme," potvrdil technický šéf týmu Patrick Head.

 

HochZwei

Může se tak opakovat situace z roku 1986, kdy spolu tvrdě 'válčili' Nelson Piquet a Nigel Mansell, smál se ale někdo třetí. Tím tehdy byl pilot McLarenu Alain Prost.

"Je to prostě naše filozofie. Nikdy bychom nechtěli připustit takové hrátky, jaké byly k vidění v režii Ferrari," připomněl Head pro Eurosport loňské šarády italské stáje. Ta sáhla k týmové režii ve dvou závodech. Nejdříve v Rakousku přenechala týmová dvojka Barrichello v cílové rovince svou pozici obhájci titulu Michaelu Schumacherovi, v opačném gardu pak probíhal dojezd v Indianapolis při Velké ceně USA.

Head ale přece jen přiznal jediný bod, v němž by stáj ustoupila ze svých zásad. "Ano, stalo by se tak tehdy, kdyby jen jeden z jezdců měl reálnou šanci získat titul. Jindy ne," prohlásil.

:. Radost u Williamsu 
GP EVROPY První double...
GP FRANCIE ... a vzápětí druhý
FERRARI Nadvláda se drolí

Dvě vítězství

Williams měl letos nepovedený start, po posledních dvou podnicích však panuje v britské stáji spokojenost a směle se začíná hovořit i o titulu. Aby ne, Ralf Schumacher ukořistil dvě vítězství, vždy střežen Montoyou z druhé pozice.

Mladší z bratrů Schumacherů je tak nyní na třetí pozici se ztrátou pouhých jedenácti bodů na svého bratra, Montoya je o šest bodů za ním na čtvrtém místě.

Novinky

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..